BuffaloBerry - nové super ovoce budoucnosti? | Zdravi.peknetelo.eu

BuffaloBerry – nové super ovoce budoucnosti?

Shepherdia

Podle nových zjištění a tvrzení různých odborníků zveřejněných v časopise Journal of Food Science, BuffaloBerry bude ovoce budoucnosti. Je to opravdu pravda nebo jen další výmysl „odborníků“.

Buffaloberry je původem ze Severní Ameriky, kde je už starý obyvatelé Ameriky indiáni, využívali jako součást potravy. Indiáni nazývali Buffaloberry – Sakakawea.

Známe několik názvů Anglicky – Buffalo Berry (bizoní bobule) nebo BullBerry (býčí bobule), Shepherd.

Plody jsou zdrojem fenolických antioxidantů, sloučeniny odpovědné za jejich trpkostí aa také hrají roli v prevenci proti rakovině a zpomalování stárnutí buněk.

Většina plodů jsou v podstatě malé červené bobule pouze některé samičí jsou žluté barvy. BuffaloBerry se dají konzumovat čerstvé i sušené.


Stejně kyselá sloučenina nazvaná methyl – lycopenoate (kyselý derivát), může být používán jako přírodní potravinářské barvivo. Uvažuje se také nad myšlenkou vyrábět z BuffaloBerry i Víno.

Kulaté trnité keře mohou růst prakticky kdekoliv, dokonce i v suchém prostředí s nízkou kvalitou půdy. Dorůstají do výšky cca 3 až 6 metrů. Vyskytuje se hlavně v Jižní a Severní Dakotě, kde se nacházejí indiánské rezervace.

Kyselé plody jsou bohaté na lykopen – antioxidant, který pomáhá snížit riziko vzniku některých typů rakoviny.

Co obsahuje BuffaloBerry – účinné látky

Fenolové antioxidanty, Methyl – lycopenoate (přírodní barvivo)

BuffaloBerry účinky na zdraví

  • snižuje riziko některých typů rakoviny
  • zpomalují stárnutí buněk
  • důležité antioxidanty a živiny prospěšné pro lidské zdraví
Share Button
BuffaloBerry – nové super ovoce budoucnosti?
Ohodnoťte

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní