Jak podpořit imunitu??? 4 tipy jak na to... | Zdravi.peknetelo.eu

Jak podpořit imunitu??? 4 tipy jak na to…

chorá žena

Nastalo období, kdy už asi každému pomalu „docházejí síly“, sychravé počasí, skoro žádné sluneční paprsky, únava… Toto se právě teď týká asi každého z nás. Co se však dá dělat, abychom to do jara a prvních slunečních paprsků přežili??? Je tu pár tipů, díky kterým podpoříte svou imunitu a netřeba k tomu hodně…

Jak podpořit imunitní systém?

Jsou zde tipy, díky kterým byste nemuseli být tuto dlouhou zimu nemocný… Vyzkoušejte a uvidíte!

1. Koření

Pomáhejte svému zdraví i různými druhy koření, je tolik druhů na výběr. Mnohé koření obsahují vyšší podíl vitamínů a vlákniny, které zaručeně podpoří vaše zdraví. Inspirujte se například kořením: chilli, kayenským, kurkumou, kari, kardamonem, oreganem, mletou skořicí, vanilkou, hřebíčkem nebo jinými…

2. Ovoce a zelenina musí být

Stále všude připomínáno potraviny… Jíte každý den ovoce a zeleninu (ideálně v syrovém stavu), kolik kousků sníte za den, kolikrát denně jíte tyto potraviny??? Hlavně během zimy by tyto potraviny měly být na denním pořádku každého stravování. Ideální je mít jeden až tři kousky zeleniny či ovoce ke snídani, na dopolední a odpolední svačinu by to měla být samozřejmost či hubnete nebo ne, ke obědu si dávejte zeleninovou oblohu a ke večeři také neuškodí porce zeleniny nebo i ovoce.

posilnite imunitu

3. Když můžete spěte

Spánek regeneruje naše tělo a dobíjí mu síly. Během zimního období se my na rozdíl od medvědů „zazimovat“ nemůžeme, ale vždy když budete mít příležitost, tak spěte. Už jen během běžných dnů by bylo ideální kdyby spíte 6 – 8 hodin. Dopřejte svému tělu odpočinek, některé povinnosti mohou počkat, zdraví je jen jedno.

spánek

4. Čaje

Chladné období je ideální na pití bylinkových kvalitních čajů. Nemám na mysli kupované sáčkové s různými barevnými příchutěmi. Kupujte si kvalitní sypané čaje (nejlépe z čajovny) a jednou za den si dopřejte sklenici čaje. Zahřeje Vás to a navíc kvalitní čaje mají mnohé pozitivní účinky na naše zdraví a podporují nejen imunitní systém, ale i trávení, vylučování a pročišťují tělo od škodlivin.

Imunita se dá podpořit snadno dostupnými „pomůckami“, ale musíte je začít používat…

Share Button
Jak podpořit imunitu??? 4 tipy jak na to…
Ohodnoťte

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní