Jak pročistit plíce (dýchací cesty)??? | Zdravi.peknetelo.eu

Jak pročistit plíce (dýchací cesty)???

plíce dýchací cesty

Prašné zda znečištěné prostředí je součástí našeho života ať chceme nebo ne… Pokud ještě i kouříte nebo pobýváte v zakouřených prostorech, tak čtěte… Naše plíce každý den bojují s různými překážkami a právě proto byste je měli povzbuzovat jak se to jen dá. Čím podpořit a pročistit plíce a tedy i dýchací cesty???

O plicích

Jeden z nejdůležitějších orgánů, díky kterým jsme na živu. Plíce nám zajišťují výměnu kyslíku (ze vzduchu) a z naší krve oxid uhličitý. Nádech – kyslík a výdech – oxid uhličitý. Plíce jsou pod hrudním košem, který tento orgán chrání. Plíce se skládají ze dvou částí, levé a pravé strany. Přibližný objem plic je kolem 5 litrů vzduchu. Naše plíce jsou úžasným orgánem, který je třeba šetřit a starat se o něj jak to jen jde.

Nejčastější onemocnění dýchací soustavy

  • Astma – chronické onemocnění způsobené zánětem trubic v dýchacím traktu. Astma může být způsobena zánětem nebo i stresem či jinou psychosomatické příčinou.
  • Alergie – alergie mají různé spouštěče, nejčastěji jsou způsobeny prachem, pylem, chemickými látkami… Alergie je vlastně obrana imunitního systému a nejčastěji se alergická reakce projevuje zduřením krku, kašlem, dušením nebo pocitem řezání očí.
  • Bronchitida – zánětlivé onemocnění dýchacího traktu, které postihuje trubici mezi plícemi a průdušnicí. Toto onemocnění bývá nepříjemně pro bolesti hrudníku, dušností, hleny nebo kašlem.
  • Rakovina plic – nejčastěji je rakovina plic způsobená kouřením (aktivním, pasivním). Nejčastěji jsou na plicích nalezeny zhoubné nádory, které se musí okamžitě podstoupit léčbu…

astma

Jak si pročistit plíce (dýchací cesty) přirozeně???

Ať se líbí, máte zde tipy díky kterým si podpoříte a pročistíte dýchací cesty…

Pohyb a voda – „je to zdarma“ (skoro) ale na plíce a celý organismus to má blahodárný vliv. Díky pohybové aktivitě zlepšujete svoji výkonnost, budete stačit s dechem, plíce budou čistší a pokud budete sportovat na čerstvém vzduchu, tak Vám bude celkově lépe. Voda naše úžasná pročišťuje celé tělo včetně dýchacích cest, odstraňuje toxiny a škodliviny a pomáhá plicím, aby byly zdravější. Voda a pohybová aktivita jsou zárukou lepšího zdraví, nepodceňujte věci, které máte „pod nosem“…

Plicník lékařský – tato bylina již svým jménem evokuje hlavní užitek z této byliny. Kromě zdravých dýchacích cest se Vám zlepší i trávení, krvetvorba, kvalita pokožky a vylučování. Plicník obsahuje Kyseliny, třísloviny, minerály, vlákninu a také sacharidy. Připravte si z plicníku čaj a to tak, že 2 lžičky sušeného plicníku zalijete 2,5 deci vody a necháte louhovat 12 – 15 minut. Tento čaj pijte 1 – 3 krát denně.

plíce

Aloe vera – tato rostlina obsahuje vitamíny A, B, C, E, minerály, kyselinu listovou a další účinné látky, které čistí nejen dýchací cesty ale i celé tělo. Odstraňuje toxiny z celého těla, urychluje regeneraci těla, pročišťuje trávení, močové cesty, dýchací a má pozitivní vliv i na kvalitu pokožky, vlasů či nehtů. Aloe vera můžete konzumovat jako surovou rostlinu (můžete si ji vypěstovat doma), užívat ji ve formě tekuté nebo doplňky z aloe vera výtažky.

Česnek – smrdí a štípe, ale právě proto je léčivý. Česnek má sílu pročišťovat dýchací cesty, uvolňuje hleny, odstraňuje kašel a eliminuje záněty. Jezte česnek 3 – 6 krát v týdnu a plicní problémy by měly ustoupit. Česnek obsahuje vitaminy B, C, E, K, minerály, antioxidanty, bílkoviny, vlákninu a sacharidy. Nebojte se jeho zápachu…

Chilli – chilli papričky, chilli koření a také kajenský pepř jsou velkým pomocníkem dobrému dýchání. Právě látka kapsaicin (pálivá) odstraňuje záněty, infekce a bakterie z celého těla, navíc chilli čistí krev, močové cesty, trávení a podporuje i imunitní systém. Přidávejte si chilli nebo kajenský pepř k jídlu a zdraví by se mělo zlepšit.

Nezapomeňte také na náš další důležitý orgán a to je srdce. Jak mít zdravější a silnější srdce???

Share Button
Jak pročistit plíce (dýchací cesty)???
Ohodnoťte

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní