Rady a typy, jak mít kvalitní spánek?…

s nespavostou pomaha

Umíte si představit život bez spánku? Spánek je přirozenou součástí našeho života a proto musí být dostatečný. Co však dostatečný spánek znamená? Co se díky spánku v našem těle děje? Nepodceňujte tento přirozený rytmus těla, může se Vám to vypomostiť.

Pracujete a říkáte si, že na kvalitní spánek nemáte čas? Věděli jste, že kůň spí pouze jednu hodinu denně a stačí mu to, avšak nám lidem to nestačí…

Určitě jste už zažili období života, kdy jste málo spali, jak jste se cítili? Vašemu děťátku začali rostly zoubky, projekt musel být dokončen do dvou dní, či jiná zatěžkávací životní zkouška. Vzpomeňte si na ty dny, kdy jste málo spali a byli jste unavený, nervózní, rozladěný, nic se Vám pořádně nedařilo a kávy jste pili na hektolitry… Přesně tak to vypadá, když nemáte dostatečně dlouhý spánek. Každý člověk by měl denně spát minimálně 7 – 8 hodin a nejideálnější je 9 hodinový spánek. Během spánku se v těle dějí “regenerující” procesy, které zaručují dobrou imunitu, detoxikaci organismu, látkovou výměnu, správné trávení, vyprazdňování a vylučování hormonů. Když málo spíte, tak všechny tyto funkce v organismu nemohou probíhat správně. Zkuste svůj život, práci a všechny podmínky zařídit tak, abyste měli klidný a ničím nerušený spánek každý den, ne jen výjimečně během víkendu…

mladá žena trpí bolestí hlavy, leží v posteli

Druhy spánku

Možná se Vám zdá, že když spíte, tak prostě spíte, ale není to zcela tak… Spánek má dvě fáze a ty jsou následující…

Paradoxní spánek (zkratka REM) je druh spánku, při kterém sníte. Je to mělčí fáze spánku při které člověk pohybuje očima, případně se ze spánku začne mykaná, trhat či je náměsíčný.

Ortodoxní spánek (zkratka NREM) je hluboká fáze spánku, v níž člověk nesní. Tento ortodoxní spánek během noci dělí na čtyři fáze. Tyto čtyři hluboké fáze spánku se pravidelně střídají s paradoxním spánkem, když sníte. Během tohoto střídání se tělo dokonale regeneruje a pokud se každé ráno budíte svěží a nabitý energií, tak je Váš spánek v pořádku.

Nedostatek spánku

Pokud trpíte dlouhodobě některými z těchto příznaků, tak byste skutečně měli zvážit kvalitu svého životního stylu a zároveň i délku spánku…

kozinec blanity bolest hlavy

  • Migréna, časté bolesti hlavy
  • Nechutenství, stažený žaludek
  • Únava, malátnost
  • Nesoustředěnost, špatná koncentrace
  • Třes rukou
  • Točení hlavy
  • Přibírání nebo hubnutí

Rady a typy pro kvalitní spánek

Abyste se cítili dobře, byli zdravý, měli dobrou náladu a dobré výsledky v práci, tak musíte spát o něco více. Jsou zde typy jako nato

bakopa zena relaxuje pri pocitaci

  • Snažte se chodit v pravidelný čas spát (22 – 24 hod)
  • Zařiďte si všechny povinnosti tak, abyste spali minimálně 7 hodin za den
  • Postupně zvyšte délku spánku na 8 – 9 hodin
  • V ložnici nemějte žádnou elektroniku zapojenou v zástrčce (wifi, TV, DVD, PC)
  • Před spánkem si snažte mít klidnou mysl, nemyslete na problémy a úkoly
  • Na večeři nemávejte těžké a mastné jídla
  • Po 17 – 18 hodině nepijte kávu (naruší spánkovou frekvenci)
  • Pokud máte problémové spaní zkuste pít bylinné čaje
  • Pokud Vaše polovička chrápe, tak zkuste tento problém konzultovat s lékařem

spánek

Spánek a cvičení

Nemám na mysli to, že na místo cvičení si raději zdřímnete… 🙂

Chcete začít pravidelně cvičit nebo posilovat? V první řadě se povenujte kvalitní skladbě Vašeho stravování, dostatečnému pitnému režimu a samozřejmě musíte dbát i na dostačující spánek. Co má spánek s cvičením? Dá se říci, že hodně. Během spánku dochází ke regeneraci celého těla a také svalové hmoty. Chcete-li efektivně cvičit a dosáhnout pevné a krásné tělo, tak začněte dobře spát.

Kliknutím zvětšíte

info obrazek spanek cz

Zkuste svůj život, práci a všechny podmínky zařídit tak, abyste měli klidný a ničím nerušený spánek každý den, ne jen výjimečně během víkendu… Pokud si potřebujete pomoci, tak klikněte sem a dočtete se o levanduli a její pozitivech, poradí si ne jen s dobrým spánkem.

Share Button