Tipy jak zpevnit své nehty a hydratovat pokožku rukou. | Zdravi.peknetelo.eu

Tipy jak zpevnit své nehty a hydratovat pokožku rukou.

starostlivost o nechty

Trápíte se tím, že máte zničené nebo polámané nehty či suchou pokožku na rukách??? Jsou zde jednoduché tipy, jak se dá těchto nevzhledných a někdy i zdravotních problémů zbavit… Nepotřebujete drahé krémy nebo jiné přípravky, abyste se těchto problémů zbavili. Častokrát jsou nejúčinnější doma dostupné potraviny… Poznejte proč se vaše nehty lámou, jak se nehty dají zregenerovat a jak si poradit i se suchými rukama. Nestyďte se ukázat své nádherné ruce a nehty!

Proč se lámou Vaše nehty???

Nekvalitní strava – to, že se Vám lámou nehty je příznakem toho, že máte nekvalitní a nevyváženou stravu. Tělo tak dává najevo, že nemáte vyváženou stravu, lámajúcimi nehty a častokrát i lupy či vypadáváním vlasů … Nejčastěji chybějící látky ve stravě způsobující lámání nehtů jsou: „dobré“ tuky (omega 3 a omega 6 kyseliny, kyselina listová a kyselina pantotenová ), vitamíny (především skupina B) a minerální látky (křemík, vápník, selen, fluorid). Doplňte do svého stravování více ryb, semen, ořechů, celozrnné produkty, ovoce a čerstvé zeleniny a po nějaké době se tento problém může odstranit…

Stres – stres, neklid a rychlý životní rytmus jsou dost častými spouštěči nejen různých onemocnění, ale i estetických problémů, jako například zmíněné lámající se nehty, suchá pokožka na rukou těle nebo hlavy či padající nebo řídké vlasy. Zkuste udělat pár změn, které Vám dopřejí více klidu a času na sebe a uvidíte jak se Vaše krása rekonstruovány. Vyzkoušejte si nějaké meditační cvičení, sport, wellness kúry nebo masáže. Tělo bez stresu je zdravé tělo.

Chlad a zima – chladné a sychravé počasí je pro Vaše nehty (ale i vlasy a pokožku) tím nejhorším „pomocníkem“. Během zimy se snažte co nejvíce hydratovat své nehty ai pokožku rukou, aby Vám ruce ze zimy nepraskaly a nezapomínejte na rukavice (přírodní materiály: kůže, bavlna…).

Jak se dají nehty zregenerovat – tipy a triky na lámající se nehty

Lakujte, lakujte, lakujte – nemám na mysli to, abyste si své nehty barvily všemi barvami duhy… Úplně stačí, když si je budete lakovat průsvitným nebo tělovým lakem, který je zacelí, ochrání, zpevní a některé druhy laků i vyživí Vaše nehty. Nehty si lakujte 1 – 2 krát týdně a po prvním měsíci byste měli vidět zlepšení kvality nehtu (pevnosti).

nalakované nechty

Lázeň na lámající se nehty

Tato koupel na lámající se nehty navíc regeneruje i poškozenou pokožku v okolí nehtů.

Potřebujete: 2 deci silný heřmánkový čaj, 1 lžičku kokosový olej, 1 lžička med.

Do teplého heřmánkového čaje přidejte lžíci medu a lžíci kokosového oleje a míchejte, dokud se olej a med nerozpustí. Pak si do tohoto teplé koupele na Vaše nehty ponořte prsty (nehty ai pokožku v okolí nehtu) a nechte je „louhovat“ alespoň 10 – 15 minut. Pak si ruce umyjte v teplé vodě a můžete nakrémovat. Tento léčivý koupel pro Vaše prsty si můžete dělat 1 – 4 krát v týdnu podle potřeby a volného času 🙂 .

Pomerančový koupel na polámané nehty

Pomeranč v kombinaci s olivovým olejem je silnou pomůckou pro krásné a zdravé nehty, vyzkoušejte ho…

Potřebujete: 1 ks pomeranč, 2 lžíce olivový olej.

Pomeranč odšťavněte a jeho šťávu pak dejte do misky. Ke pomerančové šťávě přidejte olivový olej a míchejte, dokud se tekutiny nespojí. Pak si v této směsi „louhujte“ své prsty (nehty ai pokožku okolí nehtů) 15 – 25 minut a pak si umyjte ruce. Tuto kúru můžete opakovat 1 – 2 krát týdně.

žena si ošetruje nechty

Jak si poradit se suchými rukama – tipy a triky na suché ruce

Suché ruce trápí mnohé ženy, jak se dá s tímto problémem zabojovat??? Nejčastěji je na příčině nedostatečná hydratace rukou a časté mytí nádobí. Cesta jak se dá zbavit suchých rukou je jednoduchá. Nejjednodušší je, že po každém mytí nádobí nebo jiné činnosti, kde dochází ke namočení rukou, si ruce dobře nakrémujte nějakým krémem. Pokud máte doma kokosový nebo olivový olej, tak si na suché ruce můžete dávat i tyto oleje, podle potřeby (raději menší množství a opakovat vícekrát). Pokud toto nezabírá, tak vyzkoušejte některý z níže uvedených tipů a „receptů“.

Kúra na suché ruce – pokožku rukou

Potřebujete: 2 PL olivový olej nebo kokosový olej, 1 žloutek.

Olej a žloutek důkladně promíchejte v menší misce. Pak si tuto směs nanášejte na umyté a vysušené ruce. Tuto směs si naneste na část rukou, která je nejsušší nebo průběžně na celé dlaně rukou (svrchu a i zespod). Tuto hmotu nechte působit alespoň 15 minut a poté ji teplou vodou omyjte. Tuto kúru můžete dělat jeden – dva krát v týdnu podle potřeby.

Medová kúra na popraskanou pokožku rukou

Potřebujete: 2 lžíce medu, 5 PL bílého jogurtu.

Jogurt a med dobře smíchejte, aby se potraviny spojily. Tuto směs můžete mírně přihřát, ale ne moc, med se lépe rozpustí v jogurtu. Pak si umyjte ruce a důkladně otřete nebo nechte vyschnout. Pak si nanášejte tuto medovo-jogurtovou kúru na pokožku na rukách (vrchní část dlaní a pokožka na vrchu prstů). Tuto masku na ruce nechte působit 15 – 25 minut a poté ji umyjte v teplé vodě. Když ruce přirozeně vyschnou, tak si je natřete nějakým výživným krémem, nejlépe s obsahem vitamínů. Tuto kúru si můžete dělat klidně i dva krát týdně, dokud se Váš problém nezlepší.

Share Button
Tipy jak zpevnit své nehty a hydratovat pokožku rukou.
Ohodnoťte

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní