Co dokáže udělat obyčejné kakao s Vaší pletí??? | Zdravi.peknetelo.eu

Co dokáže udělat obyčejné kakao s Vaší pletí???

kakao

Kakao, čokoláda ale i káva jsou velmi chutné a zdravé potraviny. Když se zkombinují, tak účinky jsou neskutečné! Kakao a káva (v rozumném množství…) pomáhají našemu tělu zevnitř ale jsou účinné také i zvenčí… Jak se dá díky obyčejnému kakau být krásná a mít krásnou a zářivou pleť??? Ať se líbí, kakao je zde a zaručeně Vám pomůže.

Kakaové masky na pleť obsahují kvalitní rostlinné tuky, vitamíny, minerální látky a kyseliny, které naše pleť potřebuje přijímat externě (zvenku), protože naše pleť je každý den vystavena různým vlivům (UV záření, exhalace, stres, kouření…), které naši pleť „ničí“ a způsobují dřívější nástup vrásek… Tyto masky osvěží Vaši pleť, dodají jí jas a potřebné živiny. Obohaťte svou pleť a budete zářit!

Recept kakaová maska ​​pro suchou pleť

Potřebujete: 2 PL klasické kakao (ne Granko), 1 PL mletá káva, 1 lžičku medu, 1 lžičku kokosový olej (můžete použít i olivový), miska

Všechny suroviny důkladně smíchejte do jednolité hmoty, pokud bude maska ​​příliš hustá přidejte více medu nebo trochu teplé vody. Tuto výživnou masku si aplikujte rovnoměrně na očištěnou ale vysušenou pleť, do kruhů pod očima ji nenanášejte, masku nechte působit 25 – 35 minut. Pokud Vám zůstane maska, tak si ji můžete klidně aplikovat i na dekolt. Postup je stejný, po půl hodince masku opláchněte teplou vodou a pokožku nechte přirozeně vyschnout. Tuto kúru můžete aplikovat 1 krát týdně. Díky této masce budete mít pokožku hydratovanou, vláčnou a svěží.

Recept kakaová maska ​​pro mastnou pleť

Potřebujete: 3 PL kakao, 1 PL mleté ​​kávy, 1 – 2 lžičky citronové šťávy, miska

Kakao a kávu smíchejte s citronovou šťávou. Nejprve smíchejte pouze s jednou lžičkou citronové šťávy, uvidíte jaká bude konzistence masky, hustota masky závisí na poměru tuku v kakaovém prášku. Když bude hustší konzistence, nechte ji tak, a aplikujte si ji na umytou a osušené pleť. Masku nechte působit 20 minut, pak ji teplou vodou opláchněte. Pokud bude maska ​​příliš hustá, tak do ní přidejte ještě jednu lžičku citrónové šťávy, důkladně rozmíchejte a aplikujte na tvář. Kruhům pod očima se vyhýbejte. Tuto masku použijte jeden krát v týdnu. Díky této masce bude pleť sušší ale zároveň důkladně vyživená. Citronová šťáva zamezuje přílišnému maštění pokožky.

Obohaťte svou pleť a budete zářit!

Share Button
Co dokáže udělat obyčejné kakao s Vaší pletí???
4★- 1 hlasů

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní