Masky na suché vlasy - zaručeně pomohou! | Zdravi.peknetelo.eu

Masky na suché vlasy – zaručeně pomohou!

žena má suché vlasy, maska na vlasy

Pokud i vás trápí během zimy suché a nevýrazné vlasy, tak vyzkoušejte některý z těchto tipů a budete mít po problému. Mít krásné vlasy i během zimy není žádné umění, ukažte svou překrásnou a zdravou „hřívu“… Během sychravého počasí a zimního období jsou naše vlasy a pokožka hlavy vysušovala a to nejvíce v celém roce. Chladný vzduch velmi vysušuje pokožku hlavy, vlasy ale i naši pleť. Pokud se však během zimy budete věnovat svým vlasům, tak Vás nebudou trápit žádné „vlasové“ problémy.

Hydratace, lesk, pevnost a hustota vlasů jsou snem každé ženy (i muže…), tak si to konečně splňte!

Recept na hydrataci a výživu vlasů s okurkou a avokádem

Na nevýrazné, zničené nebo často barvené vlasy můžete používat tuto kúru, která zlepší stav a krásu Vašich vlasů v krátké době.

Potřebujete: polovinu salátové okurky, 1 dozrálé avokádo.

Očištěnou okurku nakrájejte na menší části a dejte do mixéru. Avokádo očistěte a vyberte střed (pecku) a poté jej přidejte do mixéru. Celou tuto hmotu rozmixujte na hladkou, jednolitou kaši. Pak si ji nanášejte na vlasy a pokožku hlavy, jako kdyby jste si barvily celé vlasy. Tuto masku nechte působit 30 – 40 minut, pak vlasy umyjte a nechte přirozeně vysušit (bez použití fénu). Tuto masku na hydrataci a výživu vlasů si můžete dělat jeden krát v týdnu, dokud neuvidíte na svých vlasech první výsledky.

Recept na lesk vlasů s jablečným octem a citronem

Lesklé a zářivé vlasy jsou díky tomuto receptu brzy Vaše.

Potřebujete: 1 PL jablečného octa, 2,5 deci vody a 1 lžíce citronové šťávy.

Smíchejte ocet s citrónovou šťávou a vodou. Pak si touto tekutinou polévejte umyté vlasy. Tato octová-citronová maska dodá lesk a pevnost Vašim vlasům. Touto maskou si můžete zalévat své vlasy po každém umytí. Vaše vlasy budou po chvíli zářivé a lesklé.

Recept na zahuštění vlasů

Když Vás trápí řídké, nevýrazné nebo mastné vlasy, tak kopřiva si s tímto Vaším problémem pořadí jednou – dva…

Potřebujete: hrst kopřiv, 3 deci vody.

žena používá vlasovou masku

Omytou kopřivu nakrájejte nadrobno a zalijte vroucí vodou. Nechte to louhovat klidně i 2 – 5 hodin. Pak si tento odvar nalévejte na umyté vlasy, jemně ho masírujte a nechte vyschnout. Kopřiva podporuje růst a regeneraci vlasů. Dále kopřiva odstraňuje i mastné vlasy. Tímto odvarem si můžete vlasy umývat 1 – 2 krát v týdnu.

Recept proti mastným vlasům

Mastné vlasy jsou nepříjemným problémem, který trápí mnohé ženy. Díky této kúře budete mít vlasy zářivé a upraví se i vylučování mazu.

Potřebujete: šťávu z 1 velkého citronu, 0,5 litru vody.

Šťávu z citronu smíchejte s vodou a jemně ji vtírejte do pokožky na hlavě. Pokud máte velmi mastné už i vlasy, tak si tím můžete i polévat celou délku vlasu. Citronová šťáva zředěná vodou odstraňuje mastnou, dodává lesk a upravuje vylučování mazu z pokožky vlasů. Tento citrónový „elixír“ si můžete aplikovat po každém umytí vlasů, dokud nebudete vidět, že maštění vlasů se zmírnilo. Pak si tuto citronovou vodu aplikujte preventivně 1 – 2 krát v měsíci.

Share Button
Masky na suché vlasy – zaručeně pomohou!
Ohodnoťte

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní