Ovsené vločky - účinky Vás prekvapia | Zdravi.peknetelo.eu

Ovesné vločky

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou zdravé a zároveň lehké jídlo. Ale víte co přesně obsahují a jak mohou být i Vám užitečné? Po přečtení tohoto článku se dozvíte spoustu užitečných informací, jak se dá díky této potravině vylepšit zdraví a zároveň i figura.Ovsené vločky sú zdravé a zároveň ľahké jedlo. Ale viete čo presne obsahujú a ako môžu byť aj Vám užitočné? Po prečítaní tohto článku sa dozviete množstvo užitočných informácii, ako sa dá vďaka tejto potravine vylepšiť zdravie a zároveň aj figúra. Ovsené vločky si zadovážite veľmi jednoducho, nájdete ich skoro v každých potravinách, takže pokiaľ chcete aspoň niečo urobiť pre svoje telo, nič Vám nestojí v ceste. Ovsené vločky si dajte napríklad hneď zajtra na raňajky.

Co obsahují ovesné vločky?

Bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina, vápník, sodík, fosfor, železo, draslík, měď, mangan, hořčík, zinek, a vitamíny B, E a K, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou

Účinky – ovesné vločky a zdraví

  • Snižují vysoký krevní cholesterol
  • Snižují vysoký krevní tlak
  • Zabraňují prudkému stoupání glykemického indexu
  • Podporují správné trávení
  • Zajišťují pravidelné vyprazdňování
  • Čistí tlusté střevo od toxických látek
  • Prevence proti rakovině
  • Prevence proti kardiovaskulárním onemocněním
  • Prevence proti Osteoporóze
  • Podporují krvetvorbu

Nutriční hodnota Ovesné vločky (100g)

KJ – 1490   Kcal – 363,4   Bílkoviny – 15 g   Sacharidy – 60 g   Tuk – 6,5 g   Vláknina – 10g

Ovesné vločky obsahují následující minerály – ve 100g

Draslík 430 mg Vápnik 55 mg
Fosfor 520 mg Sodík 1,9 mg
Železo 3,8 mg Zinok 4 mg
Hořčík 170 mg Měď 0,6 mg

Ovesné vločky obsahuje následující vitaminy ve 100g:

Vitamín B1 0,75 mg Vitamín K 0,9 mikrogram
Vitamín B2 0,14 mg Kyselina listová 55 mikrogramov
Vitamín B3 0,97 mg Kys. pantoténová 1,35 mg
Vitamín B6 0,12 mg
Vitamín E 0,22 mg

Účinky – ovesné vločky a hubnutí

Ovesné vločky jsou při redukci hmotnosti velmi dobrým variantou. Svým vysokým obsahem vlákniny Vám zajistí na delší dobu pocit nasycení, dokonale pročistí trávicí trakt od všech nečistot a udrží nastartovaný metabolismus. Obsah sacharidů s postupným uvolňováním udrží glykemický index v rovnováze. Zabraňuje prudkým změnám, které mohou nastat po konzumaci potravin s obsahem cukru. Ovesné vločky jsou vhodné jako zdravá snídaně, ale můžete je konzumovat i během dne. Stačí když si do jogurtu přidáte 1 polévkovou lžíci ovesných vloček a zabezpečíte tak tělu živiny, vlákninu a také sacharidy pro delší výdrž. Každodenní konzumací ovesných vloček v jakékoli formě svému tělu i hubnutí pomáháte.

Chutná jídla z ovesných vloček

Ovesná kaše – recept zdravé snídaně nebo večeře

Potřebujete: 50 g ovesné vločky, 2,5 deci nízkotučné mléko, 1 lžičku třtinový cukr, 1 lžičku kakaa, trochu mleté ​​skořice na vrch, čerstvé jahody nebo půl banánu Do hrnce s mlékem přidejte skořici, cukr a kakao. Za stálého míchání vařte. Těsně před sevřením přidejte ovesné vločky. Celou hmotu důkladně míchejte a vařte cca 2 minuty. Když začne kaše houstnout, dále míchejte a po 2 – 3 minutách vypněte. Na vrch můžete použít čerstvé umyté jahody, nebo půl banánu nakrájeného na kroužky

Share Button
Ovesné vločky
4.5★- 2 hlasů

Tohle je hřích nevyužít: Jídelníček na míru (pro zdraví nebo na hubnutí) online již za jednu minutu. Zcela zdarma a bez chytáků. "Můj jídelníček"


Verze stránky Klasická | Mobilní