Uděláte si očistnou kúru s kyselým zelím?

kyselé zelí

Sychravé dny jsou zde a aby Vaše imunita a zdraví fungovalo jak mají, tak si můžete udělat očistnou kúru s kyselým zelím, která nakopne Vaše zdraví a pročistí organismus. Během této kúry možná i něco zhubnete, ale to budou hlavně škodlivé látky a nadbytečná voda, tedy toto není výslovně hubnoucí kúra, ale spíše “zdravotní”.

Co obsahuje kyselé zelí?

Kysané zelí má “kopec” účinných látek a to ve vysokém poměru… Byla by škoda nejíst ji alespoň pár krát ročně.

Vitaminy A, B, C, E, K, minerální látky, vlákninu, bílkoviny, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, omega 3 a omega 6 kyseliny.

Výhody konzumace kyselého zelí

Kysané zelí je silnou “pomůckou” dobrého zdraví. Je levná a snadno dostupná, tak proč ne?

  • Působí antisepticky a mírně antibioticky
  • Pročišťuje organismus od škodlivých látek
  • Působí močopudně, odvodňuje nadbytečnou vodu
  • Podporuje trávení a pravidelnou stolici
  • Upravuje pH organismu, odstraňuje pálení žáhy

Nutriční hodnoty kysaného zelí, vliv na zdraví a na hubnutí…

kyselé zelí v misce na stole

Očistná kúra s kysaným zelím

Očistná kúra s kysaným zelím je silným “osvěžením” Vašeho zdraví, dobře Vás to pročistí od škodlivých látek a různých druhů usazenin v organismu. Posílíte imunitní systém a tak během zimy možná ani nebudete nemocný, samozřejmě za předpokladu, že i po skončení této kúry budete konzumovat pravidelně zeleninu, ovoce a další plnohodnotné potraviny… Kysané zelí působí i močopudně, takže se zbavíte i nadbytečné vody z těla, která se zbytečně zvykne zadržovat v mezibuněčném prostoru a Vy můžete tak mít io 2 – 3 kilogramy více. Vaše trávení bude pracovat rychleji, takže když si pohlídáte svůj jídelníček, tak můžete i zhubnout.

zakysané zelí s křenem na bílém talíři

Během očistné kúry s kysaným zelím se snažte denně zkonzumovat 250 – 300 gramů kysaného zelí. Na začátek si tuto dávku rozdělte na 2 – 3 jídla, abyste si nebudou představovat na začátku bolesti břicha nebo průjem způsobenou nárazovým přílivem vlákniny a vitamínu C… Pak si již můžete tuto kysané zelí kombinovat v množstvích, které Vám budou vyhovovat. Aby měla kúra s kysaným zelím skutečně pozitivní efekt tak ji dodržujte alespoň 10 – 14 dní. Pak si můžete dát pauzu 1 – 2 týdny a kúru můžete opakovat.

UPOZORNĚNÍ

Pokud se u Vás projeví průjem, kysané zelí na pár dní vysaďte, ať se Vám upraví opět střevní mikroflóra (sice kyselé zelí ji upravuje a podporuje) a po pár dnech opět zkuste konzumaci této kysaného zelí. Snižte dávky a začněte opatrně a pak můžete dávky zvýšit na zmíněných 250 – 300 gramů denně.

Co tak vyzkoušet i česnekovo-citronový elixír zdraví??? Smrdí ale léčí…

Share Button