Bílkovinná dieta – Výhody a nevýhody

bílkovinná dieta

Již z názvu této diety na hubnutí vyplývá, že se jedná o dietu, kterou základ tvoří přijímání bílkovin. Bílkoviny podporují růst svalů a tím i zvýšení metabolismu a tím spojené rychlejší spalování tuků. Během bílkovinná dieta se doporučuje konzumovat libové maso – drůbež, hovězí maso, ryby, nízkotučné výrobky jako jsou sýry, jogurty, mléko…

Je třeba, aby Vaše tělo dostávalo dostatek živin, a proto mu musíme pomoci konzumací ovoce a dostatečným pohybem spojeným s pitným režimem. Jako při každé dietě, bez pohybu nedosáhnete požadovaného výsledku.Nezapomeňte na pitný režim, který je důležité dodržovat při každé dietě na dosažení efektivního hubnutí.

Bílkovinná dieta nesmí obsahovat brambory, sladkosti, tučné maso, smažené, omáčky a ani přezrálé ovoce.

Přesný program hubnutí bílkovinná dieta najdete na hubnuti.peknetelo.eu/bilkovinna-dieta-proteinova-dieta-na-hubnuti.html

Jaké jsou Výhody bílkovinná dieta

Je celosvětově ověřená dieta na hubnutí, která zaručuje úbytek nadbytečného tuku s těla v krátkém čase. Už za měsíc můžete shodit 3 až 9 kilo. Neztratíte svalovou hmotu a budete se cítit fit.

Bílkovinná dieta není až tak radikální jako ostatní, no ale i zde je třeba dodržovat plán hubnutí.

Nevýhody bílkovinná dieta

Odborníci během studií zjistili, že nadměrné přijímání bílkovin může po delším čase zvyšovat riziko srdečního infarktu nebo mozkové příhody. Všeho moc škodí.

Také je zde riziko žaludečních a trávicích problémů, protože trávení zejména živočišných bílkovin je pro organismus náročné.

Zhubnete sice rychle a efektivně no zvyšujete tím riziko, že jakmile se vrátíte na běžnou stravu, dostaví se v relativně krátkém čase jojo efekt.

Share Button