Recepty na cviklové (řepové) smoothie

recepty repove smoothie

Tato krvavě zbarvená zelenina má úžasný vliv na organismus… Červenou řepu asi povětšinou konzumujete jako zavařeninu, ale připravit ji můžete i ve formě chutného smoothie nápoje. Dopřejete si tak obrovské množství vitamínů, vlákniny a tím podpoříte své zdraví – po zimě a nastartujete ho jaksepatří. Pokud právě hubnete nezoufejte tyto zdravé smoothie nápoje mají minimum kalorií ale maximum živin! Ať se líbí recepty na cviklová smoothie…

Co obsahuje ředkve a jaké jsou její přednosti??? klikněte sem

Recepty cviklové smoothie

Vlákninová cviklová bomba

Potřebujete: 1 ks červená řepa, 2 ks jablko, 1 lžičku limetkové šťávy, půlku mrkve, špetku mleté skořice

Červenou řepu zbavte slupky, omyjte a nakrájejte na kostky, vložte do smoothie mixéru. Jablka také oloupejte, omyjte a nakrájené na menší kousky vložte do mixéru. Kupované jablka raději zbavujte slupky, protože nevíte čím byly ošetřeny, stříkané… Na konec přidejte do mixéru šťávu z limetky a i mletou skořici. Vše důkladně vymixujte a hotový nápoj můžete pít. Pokud Vám nechutná hustá konzistence, tak cviklová nápoj si zředit vodou do požadované hustoty.

cervena repa

Cviklovo-banánové “blues”

Potřebujete: 1 ks červená řepa, 1 ks banán, 2,5 deci polotučného mléka

Červenou řepu zbavte vrchní slupky, omyjte a nakrájejte na menší kousky, aby se to snadněji mixovalo. Vložte červenou řepu spolu s banánem a mlékem do mixéru a vymixujte na hladkou a nadýchanou hmotu. Hustotu smoothie nápoje můžete regulovat přidaným mlékem. Pokud máte rádi hustejiš smoothie přidejte méně mléka (1 deci), pokud máte rádi řidší, tak přidejte 2,5 – 3 deci mléka. Tento nápoj je výborný vychlazený a dát si ho můžete na místo snídaně nebo i na místo večeře.

Všechny výhody smoothie nápojů naleznete zde – klikněte zde

 

Share Button