Jak mi pomůže kopřiva na krásné vlasy?

tinktura a koprivove listy

Máte své vlasy mastné, řídké nebo Vás trápí lupy??? Je tu jednoduchá a přírodní pomoc, kterou najdete v kopřivě!

Jak dokáže kopřiva pomoci Vaším vlasům??? Chcete-li mít vlasy zářivé, lesklé a husté, tak si můžete připravit odvar z kopřivy, který tyto problémy jednoduše vyřeší… Pokud máte mastné nebo řídké vlasy, tak si můžete udělat domácí kopřivový šampon, který je na 100% přírodní bázi… Připravte si některý z těchto receptů a uvidíte, jakou sílu má obyčejná kopřiva dvoudomá.

Kopřiva dvoudomá (pro více info klienete zde) slouží nejen jako zdravý čaj na pročištění těla od škodlivých látek, které se denno denně hromadí v našich tělech, ale dá se využít i na “zkrášlovací” účely. Pokud Vás trápí mastné nebo řídké vlasy, tak si můžete pomoci díky levné a přírodní možnosti – kopřivový odvaru.

Když si budete pravidelně aplikovat kopřivový odvar, kopřivový zábal nebo kopřivový šampon, tak budete mít po krátké době vlasy pevnější, hustší a mastné vlasy či pokožka Vás už nebudou trápit. Kopřivový odvar, zábal a kopřivový šampon, totiž zpevňují vlasovou strukturu, pokožku hlavy a odmašťují. Masírováním pokožky hlavy kopřivovým odvarem nebo zábalem si budete stimulovat růst vlasů a podpoříte i kvalitu vlasu.

Pokud si chcete “zkrášlit” vlasy kopřivovým odvarem nebo se kopřivovým zábalem, tak jeho aplikaci byste měli dělat alespoň 2 krát týdně, ale klidně si můžete vtírat a masírovat pokožku hlavy kopřivovým odvarem (ne šamponem) i každý den, účinek bude rychlejší a efektivnější. Kopřivový odvar však můžete i pít a tak podpoříte pročištění organismu, ale pozor! Tuto kúru nesmíte dělat déle než dva až čtyři týdny, protože dlouhodobým pitím kopřivového čaje si ředíte krev a odstraňujete minerální látky ze srdečního svalu, čímž je pak funkce tohoto orgánu omezena. Kopřivový čaj je zdravý a léčivý nápoj ale pijte ho přesně podle dávkování.

Kopřiva dvoudomá je léčivá bylina, která má mnoho pozitivních účinků na zdraví člověka. Nejsilnější účinky se týkají: podpory imunitního systému, snížení hladiny glykemického indexu, urychlení trávení a pročištění orgánů jako jsou játra, ledviny a dýchací cesty. Kopřiva obsahuje: vitamíny (A, B, C) a minerální látky.

Recept na domácí kopřivový šampon

Potřebujete: 2 hrsti sušené kopřivy, 1 ks olivové mýdlo (tuhé), 1 lžičku Bio éterický olej dle Vašeho v kusu (levandule, borovice).

Sušenou kopřivu dejte do hrnce, zalijte litrem vody a po sevření vařte 7 minut. Pak tento kopřivový odvar nechte v hrnci louhovat 1 – 2 hodiny, nebojte se toho. Když je kopřivový odvar postáty, sceďte ho, odstraňte kopřivy a pak do něj nastrouhejte mýdlo (olivové nebo bez parfému). Hmotu s mýdlem vařte na mírném plameni, dokud se mýdlo nerozpustí. Když se mýdlo roztaje, tak na konec přidejte pár kapek Vašeho éterického oleje, vyberte si oblíbenou aroma, takový bude i šampon, aby neměl klasickou kopřivovou aroma.

koprivove mydlo a olej

Recept na kopřivový odvar na vlasy

Potřebujete: 1 hrnek sušené nebo čerstvé kopřivy (listy), 1 litr vody, hrnec, sítko

Sušenou nebo čerstvou kopřivu vložte do hrnce zalijte vodou a přiveďte do varu. Kopřivy vařte jednu minutu na mírném ohni a po vypnutí zdroje nechte čaj louhovat a přirozeně vychladnout. Když je odvar vlažný, tak ho přes sítko přeceďte a můžete si s ním oplachovat vlasy vždy po umytí

kopřivový čaj v pohári a kopřiva v misce

Recept na kopřivový zábal

Tento kopřivový zábal používejte pokud máte suché nebo zničené vlasy. Kopřivový zábal Vám dodá lesk a pevnost vlasů. Tento zábal používejte jednou za týden. Uvedená dávka je vhodná na dlouhé vlasy, pokud máte krátké, tak si připravte poloviční dávku.

Potřebujete: 4 hrsti sušené kopřivy, 0,5 litru vody, 2 žloutky

Sušenou kopřivy zalijte vroucí vodou a nechte ji louhovat 18 – 20 minut. Pak do teplé tekutiny zamíchejte 2 žloutky a tímto si umyté vlasy polijte (aplikujte) a nechte působit 15 – 20 minut. Pak tento zábal omyjte teplou vodou a přirozeně nechte vlasy vyschnout (nepoužívejte fén).

Za pár “korun” můžete mít krásné a zdravé vlasy díky kopřivě…

Share Button