3 dýňová smoothies nápoje – extra lahůdka!

tekvicove smoothie

Nejčastěji se smoothie nápoje připravují z ovoce, ale slyšeli jste už o smoothie nápoji z dýně hokaido??? Je to vůbec možné? Samozřejmě, že je a je to ještě i chutné a zdravé. Vyzkoušejte smoothie nápoje z dýně hokaido a jeho lahodná chuť Vás jistě dostane… Nebojte se vyzkoušet tyto na první pohled zvláštní recepty.

Recept dýňová smoothie s jahodami

Toto smoothie Vám lahodí a zasytí vás, takže je vhodné i na snídani nebo na večeři jako plnohodnotné jídlo.

Potřebujete: 250 g dýně hokaido (surová dužina bez semínek), 10 ks jahod, 3 deci polotučného mléka, 1 lžička med

Dýni hokaido nakrájejte na menší kousky a vložte do smoothie mixéru, přidejte i omyté jahody, mléko a med. Vše důkladně vymixujte na hladkou kaši. Během léta si tam můžete přidat i kostky ledu.

Recept dýňová smoothie s banánem

Toto dýňová smoothie je skutečné husté smoothie, které zasytí, můžete si ho klidně dát i na snídani, oběd či večeři. Vláknina, dobré tuky, vitamíny a minerální látky jsou ideální kombinací dokonce i během hubnutí. Během hubnutí pijte tento hotový nápoj po 2,5 – 3 deci nápoje na snídani nebo na večeři. Pokud si ho chcete dát na svačinu nebo na svačina, tak si ho dejte po 1,5 – 2 deci.

tekvicove smoothie

Potřebujete: 500 g upečené dýně hokaido (měsíčky), 2 ks banány, 150 g bílý jogurt, 2 deci mléka, 2 lžíce med nebo javorový sirup.

Dýni hokaido zbavte slupky, nakrájejte na menší měsíčky a dejte péct do trouby cca 30 minut. Pak nechte dýni vychladnout, pokrájejte ji na menší kousky a vložte do mixéru. Pak přidejte i oloupaný banán, bílý jogurt, mléko a med. Vymixujte na hladkou hmotu, pokud by se Vám hmota zdála příliš hustá, přidejte ještě trochu mléka.

Recept dýňová smoothie se zázvorem

Tento dýňový smoothie nápoj Vás zasytí, pročistí Vaše trávení a má i antiseptické účinky díky zázvoru. Tento nápoj můžete pít i během chladnějších dnů, příjemně Vás zahřeje. Toto dýňová smoothie můžete pít i během hubnutí a to na snídani nebo na večeři po 2 – 3 deci hotového nápoje.

Potřebujete: 300 g dýně hokaido, 2 lžičky strouhaný syrový zázvor, 1 lžíce medu, 1 PL strouhané mandle nebo kokos, 3 deci polotučného nebo mandlového mléka.

Dýni hokaido nakrájejte na menší kousky, vložte do smoothie mixéru. Nastrouhaný kořen zázvoru, strouhané mandle, mléko a med také přidejte do mixéru a vymixujte na hladkou hmotu.

Zkusili jste už i cviklová smoothie. Je to chutné, zdravé a osvěžující.

Share Button