3 detoxikační smoothies nápoje, pročistěte se!

detoxikačné smoothie

Pročistěte své tělo během zimy a možná Vás jarní únava nedostihne… Během zimy přirozeně přijímáme méně vitamínů ze stravy, tak je dobré doplňovat jejich jinak, například smoothies nápoji. Jsou zde tři recepty na extra zdravé, chutné detoxikační smoothies nápoje. Který si připravíte???

Tyto detoxikační smoothies nápoje mají minimum kalorií ale o to více vitamínů, antioxidantů, minerálů a vlákniny…

zelené detoxikačné smoothie

Recept chilli smoothies

Toto detoxikační smoothies je vhodné pro pití během nemoci, očistné kúry nebo i během hubnutí.

Potřebujete: hrst rukoly, za hrst baby špenátu, 1 KL chilli koření, voda, 5 ks jahody, 1 jablko.

Omytou rukolu a baby špenát dejte do mixéru. Přidejte očištěné jablko, zbavené jádřince, pak umyté jahody, chilli koření a zalijte to přibližně 2,5 – 3 deci vody (jaké chcete husté smoothies). Dobře vymixujte a je připraveno na pití.

Recept mrkvovo-okurkové smoothie

Toto smoothies má minimum kalorií, ale hlavně, že je plné vitamínů a antioxidantů. Vhodné na pití během nemoci, hubnutí nebo očistné kúry.

Potřebujete: 1 menší mrkev, 1/3 salátové okurky, 1 jablko, 1 cm kořene zázvoru a 1 lžičku šťávu z limetky.

Očištěnou mrkev nakrájejte do mixéru na menší části, přidejte očištěnou salátovou okurku, také nakrájenou na menší části. Pak přidejte očištěný kořen zázvoru, vodu a šťávu z limetky. Vymixujte a máte detoxikační smoothie na světě.

Recept celerové-pomerančové smoothie

Toto smoothies můžete pít na svačinu nebo svačina, nebo jako lehkou večeři. Toto smoothies Vás dokonale pročistí a rozjede Váš trávící a také i imunitní systém.

pomarančové detocikačné smoothie

Potřebujete: 1 pomeranč, 1 stonek celeru (řapíkatý, ne celer), šťáva z citronu, polovina menší mrkve a trochu čerstvé petrželky.

Očištěný pomeranč natrhejte na měsíčky a vložte do mixéru, přidejte očištěnou mrkev, nakrájenou na menší části. Pak umytý řapíkatý celer, šťávu z citronu (dle chuti), vodu a na konec petrželku. Vymixujte a máte to hotové, už jen vypít!

Při detoxikaci Vám mohou posloužit i tyto smoothies nápoje, inspirujte se recepty na okurkové smoothies nápoje nebo cviklové (řepové) smoothies

Share Button