Pročistěte své játra, jak na to???

pročištení jater

Nepít žádný alkohol ještě neznamená, že svou játra šetříte a že je “čistá”… Játra je naším “filtrem”, který se stará o to, aby naše tělo detoxikováno a zdravé. Pokud není dobře pročištěna játra, tak ani zdraví nemůže být 100%. Jak se dá přirozenými cestami pročistit játra bez užívání nějakých léků nebo jiných doplňků??? Máte tu pár tipů, díky kterým bude Vaše játra silnější a zdravější…

Při přečištění játrech nezapomeňte na

mastné nezdravé jídlo

Při přečištění játrech se vyvarujte nebo alespoň eliminujte:

  • Alkohol, léky (pokud je užívat nemusíte)
  • Slazené vody
  • Káva
  • Mastné jídla
  • Jídla se zvýšeným obsahem tuku či rafinovaného cukru

zeleninový salát

Při přečištění játrech preferujte

Lehká jídla (drůbež, ryby), odtučněné nebo nízkotučné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, šťávy nebo smoothies nápoje a hlavně nezapomínejte na čistou vodu!

Co pročišťuje játra?

Ostropestřec mariánský – velmi silný pomocník pro játra, protože obsahuje kyselinu linoleovou, flavonoid Silymarin. Ostropestřec mariánský silně pročišťuje, regeneruje a podporu játra. Ostropestřec mariánský si můžete zakoupit ve formě: oleje, čaje nebo semen.

Petržel a petrželová nať – vitaminy A, B, C, E, a K, kyseliny, minerály a jiné látky činí z obyčejného petržele a petrželky skvělého pomocníka pro zdraví játrech. Jezte tuto zeleninu a přidávejte si petrželku například do salátů, omáček, polévek, pomazánek a ne jen Vaše játra bude přečištěná ale i celé tělo!

játra

Citron – vyšší dávka vitaminu C, kyselin a antioxdantov pozitivně ovlivňuje kompletní zdraví a detoxikaci a tím i zdravé játrech, kterou pročišťuje a podporuje právě citron. Citron má pozitivní vliv na zdraví zvenčí ale i zevnitř. Pijte šťávu z citronu ve vodě, smoothies nápojích, přidávejte ji do salátů a látky v citrónu určitě zlepší vaše zdraví.

Červená řepa – vitaminy A, B, C, K, betakaroten, minerály a kyseliny jsou dobrou kombinací při detoxikaci celého organismu, vylučování, podpory trávení, imunity, krvetvorby, zdravého kardiovaskulárního systému a silně podporuje nejen játra ale také ledviny. Konzumujte červenou řepu v různých jídlech, pijte šťávu, smoothies nápoje s červenou řepou a účinné látky podpoří celé Vaše zdraví.

Kurkuma a kardamon – tyto “staré” koření jsou silné i díky látce kurkumin, která je nápomocná nejen játrech. Díky kurkumě a kardamonu si zlepšíte i celkovou detoxikaci těla, zvýšíte imunitní systém, podpoříte trávení, vylučování, stolici a osvěžíte i kardiovaskulární systém. Přidávejte si tyto koření do kávy, čaje, smoothies nápojů jídel (jako klasické koření) a účinné látky v nich by měly Vaší játrech pomoci.

Kopřiva dvoudomá – vitaminy A, B, C, minerály a jiné látky jsou silnou podporou pro detoxikaci celého organismu (i játrech), vylučování, odvodnění, trávení, dýchacích cest, zdravé pokožky… Dejte si kopřivovou kúru a Vaše tělo a játra budou čistší a zdravější!

Aktivní a pasivní detoxikace jater, co můžete, co není a jaký je postup???

Share Button