Rýžová dieta – Výhody a nevýhody

Rýžová dieta sice neslibuje radikální úbytek tuků za krátký čas. No slibuje, že bez drastických zásahů do životosprávy Vám pomůže zhubnout 1 až 2 kilo do dvou týdnů.

Základem rýžové diety už podle názvu naznačuje, že základním stavebním faktorem bude konzumace rýže. Na tuto dietu se ale nehodí klasická rýže ale Natural.

Klasická rýže není vhodná z toho důvodu, že při zpracování ztrácí potřebné vitamíny a je méně kvalitní pro organismus oproti rýži Natural. Rýže Natural má nižší glykemický index, to znamená, že Vás dokáže více zasytit než klasická kulatá rýže.První dva dny rýžové diety jsou nejtěžší a to z toho důvodu, že se tělo odvodňuje a očišťuje.

Konzumujeme jen čistou rýži bez ochucení a soli. Pokud tyto dva dny vydržíte, dále si už můžete vybírat z určitě lepších variací připravování rýže.

Více o rýžové dietě a postupu na hubnutí najdete na hubnuti.peknetelo.eu/ryzova-dieta.html

Výhody rýžové diety

Krátkodobé držení diety je pro každého, kdo nechce nebo dlouho nevydrží dodržovat dietní plán na hubnutí.

Rýžová dieta pomáhá tělu detoxikovat a tím zbavovat nečistot.

Rýži konzumujeme přibližně 5 krát denní, to znamená, že nezůstaneme příliš hladovými.

Obsahuje málo sodíku což má za následek odlehčení srdečně cévního systému .

Nevýhody rýžové diety

Pokud chcete zhubnout větší množství tuku, tak tato dieta pro Vás určitě není vhodná. Pomocí rýžové diety shodíte přibližně 1 až 2 kila a vydržet stále jíst pouze rýži, není pro každého.

Rýžová dieta nedodá Vašemu tělu dostatek potřebných živin.

Také při držení této diety se mohou vyskytnout z důvodu nedostatku sodíku a dalších minerálů a vitamínů – únava, bolesti hlavy, deprese.

Dochází také k poklesu svalové hmoty z důvodu nedostatku bílkovin.

Celkově je tato dieta nepříliš účinná a po krátkém čase se dostaví nežádoucí jojo efekt.

Share Button