Pomoc z přírody při nechutenství (domácí pomoc).

bolest břicha

Někdo se přejídá a někdo má zase opačný problém, že mu nechutná jíst… Pokud je to i váš případ, tak tento problém je třeba urychleně řešit! Nechutenství je problémem, který může mít různé příčiny (těhotenství, psychika, nervozita, poruchy příjmu potravy…) ale pokud trvá tento problém dlouhodobější nebo jste začali radikálně hubnout, tak na nic nečekejte.

Při nechutenství a rychlém hubnutí je dobré navštívit svého lékaře, aby přesně určil příčinu nechutenství. Zde Vám přinášíme pár tipů, které vám podpoří trávení a měly by zvýšit chuť k jídlu.

5 přírodních “receptů” na podporu chuti k jídlu

Díky těmto “vylepšovákům” se Vám může zvýšit chuť k jídlu přirozeným způsobem.

Sladké žlté medové víno a pohář medu medovina

Víno

Toto není návod k tomu, abyste se každý den opili, ale víno v rozumné míře Vám může pomoci získat opět chuť ke jídlu.

Víno obsahuje třísloviny a kyseliny, které podporují vylučování žluči a zvyšují chuť ke jídlu…

Rozmarýn a meduňka

Podporují trávení a vylučování žluči a tím přispívají ke zvýšené chuti k jídlu.

rozmarynu caj z cerstveho

Udělejte si odvar z těchto léčivých bylin: 0,5 lžičky rozmarýnu a 0,5 lžičky meduňky zalijte 2,5 deci vroucí vody, nechte louhovat 15 minut a pak teplý odvar vypijte. Toto pijte 2 – 3 krát denně a chuť ke jídlu by se měla vrátit.

Fenyklový čaj

Fenykl pomáhá odstranit případné žaludeční křeče a navíc podporuje i trávení.

Připravte si fenyklový čaj a budete mít po problému. 1 lžičku rozdrcených fenyklových semen zalijte 2,5 deci vroucí vody a nechte louhovat 10 – 13 minut. Tento čaj pak pijte při akutních případech 1 – 2 krát denně.

Jablečný ocet

Kyseliny, vitaminy skupiny B a minerály podporují trávení, čistí ho a zvyšují chuť ke jídlu.

jablcny ocet

Podpořte své trávení právě jablečným octem a bude Vám chutnat. Pijte 1 lžičku jablečného octa smíšených s 2,5 deci vody ráno a večer (ideálně 10 – 15 minut před jídlem, pokud jíte…) a chuť ke jídlu by měla brzy přijít.

Kurkuma

Toto indické koření je úžasným pomocníkem v boji, nejen s nechutenstvím…

Kurkuma obsahuje cenné látky, jako například kurkumin, antioxidanty, vitaminy B, C, E, kapsaicin, piperin, vláknina. Přidávejte si kurkumu například do studené nebo teplé kuchyně po 1KL na jedno jídlo a Vaše trávení bude pročištěné a nastartované.

Nechutenství lze podpořit i těmito domácími recepty (přírodními pomůckami) ale pokud Váš problém bude přetrvávat, navštivte svého lékaře.

Share Button