Jak a na co se používá lopuchový olej? Vše o lopuchovém oleji je zde…

Koreny a listy lopúcha a fľašky na dřeveném pozadí

Pokud jste ještě neslyšeli o lopuchovém oleji, tak pozorně čtěte. Tento méně známý olej vyniká mnohými pozitivy… Lopuchový olej je “jedničkou” v oblasti dermatologii a proč je to tak se dozvíte právě zde.

O lopuchovém oleji

Lopuch větší (lat. Arctium Lapa) – čeleď astrovitých

Lopuchový olej je silným pomocníkem a to hlavně pokožky a kvalitě vlasů. Lopuch rostlina je sám o sobě úžasnou rostlinou s množstvím pozitiv, proto i olej z této rostliny ničím nezaostává. Lopuchový olej víte zakoupit v obchodech se zdravou výživou jako samotný olej, nebo přidán šamponu či jiné vlasové kosmetiky. Kromě vlasů však lopuchový olej pomáhá i pokožce (viz níže).

Co obsahuje lopuchový olej – účinné látky

Rostlina lopuchu obsahuje cenné a účinné látky a právě proto je olej z lopuchu stejně účinným…

Třísloviny, silice, vitamíny, minerální látky (vápník, draslík, hořčík), kyseliny, bílkoviny a inulin.

Veliké zelené lopuchy v lese

Pozitivní účinky lopuchového oleje na zdraví

Lopuchový olej je skvělou pomůckou krásy! Podívejte se v čem nejvíce lopuchový olej pomáhá a lze jej budete používat i Vy.

  • Podporuje hojení pokožky (ekzém, akné, lupénka, rány…)
  • Působí antisepticky (čistí rány)
  • Detoxikuje organismus od škodlivých látek
  • Zklidňuje podrážděnou kůži (zarudnutí, popálené, štípnutí…)
  • Odstraňuje suchou pokožku hlavy a lupy
  • Regeneruje a podporuje růst vlasů
  • Eliminuje padání vlasů a regeneruje vlasové kořínky
  • Dodává vlasům lesk a pevnost
  • Při vnitřním použití podporuje trávení a metabolismus
  • Podporuje i funkci štítné žlázy

Použití lopuchového oleje

Lopuchový olej se nejčastěji používá k zevnímu použití pro zdravou pokožku a vlasy, ale použít se dá i vnitřně. POZOR, lopuchový olej pro vnitřní použití musí být k tomu určený.

Venkovní použití na vlasy

Potřebné množství lopuchového oleje zahřejte tak, aby byl olej teplý, ne horký. Pak tento olej aplikujte na celou délku vlasu a pokud trpíte lupina zda Vám vlasy padají, tak i na pokožku hlavy a nechte lopuchový olej působit alespoň jednu hodinu, klidně i dvě. Následně si vlasy umyjte a nechte přirozeně vyschnout. Tuto kúru dělejte 1 – 2 krát týdně, podle potřeby.

lopuchový olej

Venkovní použití na pokožku

Lopuchový olej můžete používat i na různá kožní onemocnění či poranění (ekzém, rány, akné, lupy, lupénka, štípnutí hmyzem, popáleniny…) a to tak, že na umyté a vysušené postižené místo naneste požadované množství lopuchového oleje, nechte to přirozeně vyschnout, olej vpít a je to. Toto místo už dál nemyjte.

Vnitřní použití (pití)

1 čajovou lžičku lopuchového oleje si dejte ráno a večer před jídlem (na lačno). Dejte si však pozor, aby byl lopuchový olej určený i pro vnitřní použití (konzumaci), viz informace o oleji na obalu.

TIP

Lopuchový olej kupujte v BIO kvalitě. Dejte pozor aby byl lopuchový olej lisovaný za studena, nesmí obsahovat parabeny, konzervační látky, barviva. Takto budete mít ten nejzdravější a nejúčinnější lopuchový olej.

Kliknete pro zvětšení

Info obrázek lopuch

Poznejte i rostlinu, ze které se lopuchový olej vyrábí… Klikněte sem a dočtete se potřebné informace o rostlině lopuch.

Share Button