3 recepty na chutné plněné vajíčka

varené vajíčko na mäkko

Už Vás nebaví jíst pouze vařené vajíčko nebo volské oko??? Vyzkoušejte si připravit vajíčka na některý z těchto tří způsobů! Jsou chutné a pokud Vás překvapí nečekaná návštěva, tak její připravte toto a uděláte si “očko” zaručeně! 3 recepty na chutné plněné vajíčka.

Recept na plněné vajíčka s avokádem

Tento recept na lahodné vajíčka můžete připravit pro návštěvu. Nevezme Vám tolik času a je to luxusní jídlo!

Potřebujete: 6 ks vařených vajíček, 1 ks dozrálé avokádo, 2 lžíce zakysané smetany, špetka mořské soli, špetka černého mletého pepře, 1 stroužek česneku, 3 ks olivy bez pecky a 6 malých kousků zavařování kapie (na vrch jako ozdoba).

Uvařené vajíčka oloupejte a rozkrojte napůl (podélně), žloutky vyjměte a dejte stranou. Dozrálé avokádo zbavte slupky, rozřeže podélně na polovinu, pecku vyjměte a nakrájejte ho na menší kousky, vložte do mísy. Ke avokádové dužině přidejte 3 uvařené žloutky, smetanu, špetku soli, pepře, prolisovaný česnek a hmotu rozmixujte na hladkou kaši. Pak tuto hmotu dejte do zdobičky na dort a nastříkejte tento avokádový krém do středu každého vajíčka. Na vrch dejte rozpůlenou olivu a kousek zavařování kapie.

Recept na plněné vajíčka se šunkou

Potřebujete: 5 vařených vajíček, 100 g měkkého sýra (črievkový například), 2 lžíce másla (min. 82% tuku), špetka soli, pepře, trochu plnotučné nebo dijonské hořčice, šunka a čerstvá petrželka.

vajíčka v košíku

Uvařené vajíčka zbavte skořápky a rozřízněte podélně na polovinu, žloutky vyberte. V misce si smíchejte sýr, máslo, sůl, pepř, petrželku, hořčici, 2 žloutky a na drobno nakrájenou šunku. Když nemá jednolitou hmotu, tak to celé rozmixujte. Pak touto hmotou naplňte vajíčka a dejte do lednice.

Recept na plněné křenové vajíčka

Tento chutný recept si můžete udělat například na Velikonoce, nebo když budete mít chuť na něco lahodné a mírně pálivé.

Potřebujete: 6 ks vařených vajíček, 100 g kostkového másla, 1 lžičku křenu (sterilovaný), 2 PL měkkého sýru, 0,5 lžičky kečupu, špetka soli, chilli a černého mletého pepře, pažitka na ozdobu.

Vařená vajíčka oloupejte a rozpulte, žloutky vyjměte a dejte vajíčka stranou. Z másla, sýru, křenu, soli, pepře, chilli a kečupu vymixujte do hladka krém, kterým pak naplňte střed vajíček. Vrch posypte nadrobno nakrájenou čerstvou pažitkou.

Co obsahují vajíčka, vše co potřebujete vědět o této základní potravině…

Share Button