Co dokáže kakao s Vaší pletí? Budete z toho rozčarovaná!

kakaovy prasek v misce s cokoládou

Kakao, čokoláda a i káva jsou velmi chutné a prospěšné potraviny. Když se k tomu ještě zkombinují, tak vlivy jsou neskutečné! Kakao a káva (v rozumném množství) pomáhají našemu tělu zevnitř, ale i zvenku. Jak se dá díky obyčejnému kakau být krásná a mít krásnou a zářivou pleť??? Ať se líbí, kakao je zde…

Tyto kakaové masky na pleť obsahují kvalitní rostlinné tuky, vitamíny, minerální látky a kyseliny, které naše pleť potřebuje přijímat externě (zvenku). Protože je naše pleť každý den vystavena různým vlivům (UV záření, exhalace, stres, kouření…), které naši pleť “ničí” a způsobují dřívější nástup vrásek, musíme dodávat pleti výživu cíleně… Tyto masky osvěží Vaši pleť, dodají její jas a potřebné živiny. Obohaťte svou pleť a budete zářit!

kakaovy prasek cokolada

Recept kakaová maska ​​pro suchou pleť

Tuto kúru můžete aplikovat 1 krát týdně. Díky této masce budete mít pokožku hydratovanou, vláčnou a svěží.

Potřebujete: 2 PL klasické kakao (ne Granko), 1 PL mletá káva, 1 lžičku medu, 1 lžičku kokosový olej (můžete použít i olivový), miska.

Všechny suroviny důkladně smíchejte do jednolité hmoty, pokud bude maska ​​příliš hustá přidejte více medu nebo trochu teplé vody. Tuto výživnou masku si aplikujte rovnoměrně na očištěnou ale vysušenou pleť, do kruhů pod očima ji nenanášejte, masku nechte působit 25 – 35 minut. Pokud Vám zůstane maska, tak si ji můžete klidně aplikovat i na dekolt. Postup je stejný, po půl hodince masku opláchněte teplou vodou a pokožku nechte přirozeně vyschnout. 

Recept kakaová maska ​​pro mastnou pleť

Tuto masku použijte jeden krát v týdnu. Díky této masce bude pleť sušší ale zároveň důkladně vyživená. Citronová šťáva zamezuje přílišnému maštění pokožky.

Prazene kavove zrna, mleta kava

Potřebujete: 3 PL kakao, 1 PL mleté ​​kávy, 1 – 2 lžičky citronové šťávy, miska

Kakao a kávu smíchejte s citronovou šťávou. Nejprve smíchejte pouze s jednou lžičkou citronové šťávy, uvidíte jaká bude konzistence masky, hustota masky závisí na poměru tuku v kakaovém prášku. Když bude hustší konzistence, nechte ji tak, a aplikujte si ji na umytou a osušené pleť. Masku nechte působit 20 minut, pak ji teplou vodou opláchněte. Pokud bude maska ​​příliš hustá, tak do ní přidejte ještě jednu lžičku citrónové šťávy, důkladně rozmíchejte a aplikujte na tvář. Kruhům pod očima se vyhýbejte.

Kliknete pro zvětšení

Víte co je nej látka z čokolády??? Je to kakaové máslo, klikněte sem a dozvíte se o něm více… Co obsahuje, jaké vlivy má a jak jej používat v praxi?

Share Button