Akupresura je “sestra” akupunktury, bez jehel.

Trápí Vás problémy jako jsou například bolesti hlavy, kloubů, alergie, vnitřní neklid či slabá imunita? Pokud se bojíte akupunktury, tak je zde pro Vás alternativa bez jehel a to akupresura. Je stejně pozitivní jako akupunktura, akorát tato metoda se provádí pouze masážemi Vašeho těla.

V našem těle máme čtrnáct meridiánů, tyto meridiány jsou bodem, který spojuje části těla. Pokud se naruší jeden meridián, tak energie nemůže proudit k dané části těla, ta je pak bez vnitřní energie a nastává nějaký zdravotní problém či onemocnění. Akupresura masíruje tyto zablokované meridiány a tak může energie proudit všude, kde je třeba ji. Harmonie a plné zdraví nastává, když nejsou žádné “bloky” v našem těle.

Co to je akupresura?

Akupresura je klasická čínská medicína podobná akupunktuře, akorát, že zde nejsou používány žádné jehly. Akupresura vznikla před 2 800 lety před naším letopočtem. Tato medicína je “jemnější” a zároveň stejně účinná jako akupunktura. Základ akupresury spočívá v masáži akupresurních bodů na různých částech těla pacienta a tím se vnitřní energie (meridiány) dostává do celého těla. Když je energie těla v rovnováze (jin a jang), tak i zdraví je stoprocentní. Tato masáž je nejčastěji prováděna rukama, ale může se používat i nějaký předmět s oblými hranami, kterým se prochází po akupresurních bodech, stejně jako v akupunktuře.

Veškeré informace o akupunktuře najdete zde – klikněte zde

Akupresura a její pozitiva

Akupresura je neinvazivní metoda, která má v sobě mnohá pozitiva…

  • Možné zvýšení imunity
  • Dodává energii a vytrvalost
  • Odstraňuje stres
  • Zajišťuje dobré trávení
  • Podporuje činnost lymfy
  • Pomáhá správné funkci vylučovacích orgánů
  • Zmírňuje projevy alergii a astmatu
  • Udržuje optimální dýchací cesty
  • Dokáží odstranit bolesti v těle
  • Odstraňuje poruchy spánku

Pro koho je vhodná akupresura a pro koho ne?

Akupresura je vhodná skoro pro každého a pro každou věkovou kategorii.

Jedině maminky v těhotenství a během kojení by si měli dát pauzu s touto alternativní medicínou a počkat na dobu, kdy nebudou kojit. Nejlépe uděláte, když se informujete u specialisty na akupresuru a on Vám přesně určí, zda jste vhodný nebo ne a jak často třeba akupresurní masáže provádět, aby zdravotní úleva od potíží přišla co nejdříve. Masážemi různých částí těla se Vám může podstatně Váš zdravotní stav zlepšit a dokonce se díky alternativní medicíně můžete vyléčit is různých onemocnění.

zena s lupenmi kvetov

Harmonie a plné zdraví nastává, když nejsou žádné “bloky” v našem těle

Share Button