Tipy co dělat, když přijde bolestivá menstruace

bolest břicha

Každá žena to dobře zná, bolesti, křeče a nepříjemné pocity… Bolestivá menstruace již jistě postihla každou ženu a některé z nás trápí každý měsíc. Co však dělat, aby bolesti ustoupily i bez užití nějakých léků??? Je tu pro Vás pár tipů, které můžete vyzkoušet, aby bolesti nebyly tak závažné. Vyzkoušejte a uvidíte co zabere, pomozte si!

Tipy co dělat při bolestivé menstruaci

Termofor, teplo, koupel

Během menstruace a hlavně té bolestivé je dobré udržovat se v teple a hlavně oblast břicha a nohou. Když na Vás přijde bolestivá menstruace, tak si dávejte teplé ponožky, punčošky, pořádně pantofle nebo si máčejte nohy ve kbelíku s teplou vodou, když budete mít nohy v teple tak Vám bude zaručeně lépe. Druhá možnost je, že si můžete termofor napustit teplou vodou a přikládat si ho na břicho. Teplo uvolňuje křeče, bolesti a pomáhá krve lépe odtékat. Když už nemáte takovou silnou menstruaci, tak si můžete napustit teplou vanu, zapálit vonnou svíčku nebo aromalampičky a odpočívat.

Aromaterapie

Aromaterapie má pozitivní vliv ba uvolňování mysli a i těla. Éterické oleje, které jsou v olejích určených na aromaterapii nacházejí, odstraňují stres z těla, eliminují různé druhy bolestí, zklidňují a různé další pozitiva. Každý éterický olej na aromaterapii je určen na různé problémy. Během bolestivé menstruace můžete zvolit například levandulový nebo borovicový olej… V prodejně se informujte o různých druzích éterických olejích ale vybírejte si 100% éterické oleje, ne “umělé” oleje, ty pozitivní účinky na organismus nemají.

Arnika horská

Arnika horská je bylinka vhodná při problémech s menstruací. Obsahuje: třísloviny, silice, éterické oleje a flavonoidy. Tyto látky podporují nejen imunitní systém a trávení ale hlavně eliminují bolesti, křeče a upravují menstruaci. Během bolestivé menstruace si uvařte arnikový čaj a mělo by Vám být lepší.

Čaje

Bylinkové čaje například lípa, meduňka, zmiňovaná arnika, heřmánek a různé další jsou během bolestivé menstruace vhodnou možností jak se zahřát a také eliminovat křeče a bolesti. Během bolestivé menstruace se zahřívá zvenčí (obklady, termofor, koupel), ale i zevnitř například bylinkovými čaji s medem nebo polévkami.

Cvičení jóga nebo pilates

Meditační cvičení jako například jóga nebo pilates jsou ideálními cvičeními během bolestivé menstruace, protože uvolňují tělo a mysl, dokáží eliminovat různé druhy bolestí a ještě Vám i posílí tělo. Nemusíte jógu nebo pilates cvičit pouze během Vašich dnů, cvičte ji iv běžné dny a když budete mít pružnější a pevnější tělo, tak samotné bolesti nemusí být tak nepříjemné.

Menstruace nemusí být jen bolestivá, pomozte si některými z těchto tipů…

Share Button