Detoxikace organismu – těla

Co to ​​vlastně znamená detoxikace těla? V podstatě je to očištění těla zevnitř od nežádoucích toxických látek. Detoxikaci také můžeme rozdělit na celkovou, při které očišťujeme celé tělo, nebo cílenou, kdy se zaměříme na očistu konkrétního orgánu nebo systému v těle. Základem dobré a správné detoxikace je efektivní vylučování nežádoucích látek z těla ven.

Kdy je čas na detoxikaci organismu?

V dnešní době do těla přijímáme nesčetné množství škodlivých látek, které jsou všude kolem nás a ve všem. Ať už v potravinách, v nápojích, dokonce i ve vzduchu. Všechny tyto nežádoucí látky se ukládají postupně v našem těle a hromadí se dokud nám tělo nezačne dávat najevo , že něco není v pořádku.

Takže pokud už nemáte 20 :-), případně začínáte cítit, že něco s Vaším tělem není v pořádku – Častá únava, bolesti hlavy, náchylnost k onemocnění, případně jiné zdravotní problémy, je čas na detoxikaci organismu.

1.Prirodzená – průběžná detoxikace organismu – celého těla

Přirozená – průběžná detoxikace organismu v překladu znamená zdravější životní styl. Jelikož naše tělo dennodenně čelí různým toxickým, chemickým nebo umělým látkám, je přirozená – průběžná detoxikace organismu pro naše tělo velmi žádoucí. Taková detoxikace má příznivý vliv na zdraví člověka v každém věku. Není nijak nebezpečná nebo škodlivá pro tělo . Právě naopak , při přirozené detoxikaci se z těla uvolňují hleny, nahromaděné toxické látky a jiné škodlivé látky z celého těla, což zlepší fungování těla jako celku

Zásady přirozené detoxikace organismu:

1. jezte denně alespoň 25-30 gramů vlákniny (4-5 kousků ovoce a zeleniny denně, preferujte celozrnné výrobky, …)

2. Vypijte denně alespoň 6 – 10 sklenic čisté vody denně. Voda je základ života, a proto ji dopřejte svému organismu. Bez vody by nebyl život a Vaše tělo také.

3. Je nutné, abyste taktéž změnili i své stravovací návyky. V dnešní době konzumujeme často nekvalitní polotovary, konzervanty a podobně chemicky zpracovávané a upravované potraviny z obchodních řetězců – nahraďte je čerstvými potravinami.

4. Je třeba, abychom vyloučili z našeho jídelníčku umělá sladidla, nasycené tuky, kávu, alkohol a podobně. Upřednostňuje raději čerstvou zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo a tím poskytnout tělu zdraví základ a dostatek vlákniny, kterou potřebujeme k vyloučení toxinů přes trávicí trakt z těla ven.

5.Taktiež je důležité, abychom zvýšili svou fyzickou aktivitu. Není nic lepšího pro tělo jako pohyb a cvičení. Je to důležitá součást zvýšení efektivity vylučování nežádoucích látek z těla . Cvičení zvyšuje kyslík v krvi a tím zvyšuje také práci ledvin a játrech , což jsou hlavní detoxikační orgány našeho těla. 3 krát v týdnu po 30 minut je minimum
2. cílená detoxikace

Cílená detoxikace – očista se zaměřuje na konkrétní orgán těla. Nejčastěji se používá detoxikace střev a detoxikace jater.

Detoxikace střev

a, – mechanická detoxikace tlustého střeva (klystýr) – výplach střeva pomocí zavedení hadice do tlustého střeva a následný výplach

b, – detoxikace pomocí stravování a doplňků výživy (vláknina, aloe…)
Detoxikaci, resp. očistě střev věnujeme celý článek – “Detoxikace střev – očista”

Detoxikace jater

Někteří odborníci tvrdí, že játra netřeba detoxikovat, jiní jsou za detoxikaci jater. My se tomuto tématu podrobně věnujeme v článku – “Detoxikace jater – očista“

Na zamyšlení

Často se staráme pouze o náš zevnějšek a na své nitro zcela zapomínáme, nebo tomu nepřikládáme velkou hodnotu. Přitom když jsme čistý uvnitř jsme čistí i navenek. Proto musíme klást určitou důležitost i na očištěné vnitra, nejen zevnějšku. Vždyť na co je nám krása, pokud nejsme zdraví.

Podrobnější informace o detoxikaci ve spojitosti s hubnutím můžete také nalézt i na http://hubnuti.peknetelo.eu/detoxikace.html

Share Button