Dělená strava – Výhody a nevýhody

Vitamin K

Jednou z nejpopulárnějších diet, která má většinou kladné ohlasy je Dělená strava. Je ale opravdu také efektivní při hubnutí? Nebo je to jen další ze “zaručených ” diet.

Přibližme si ji trošku blíž. Základem této diety je správná kombinace potravin, pomocí kterých dosáhnete efektivnější spalování tuků a zrychlení metabolismu.

Rozděluje se například do čtyř skupin.

První skupina ” Kyselé potraviny “ – bílkoviny : maso, drůbež , ryby, sýrové výrobky, některé druhy ovoce ( pomeranč , grapefruit … )Druhá skupina ” Neutrální potraviny “ – většina zeleniny : hrách, okurky, špenát, rajče … šunka, uzené ryby, máslo …

Třetí skupina ” Zásadité potraviny “ – chléb, těstoviny, koláče, cukr, brambory, mrkev, banány…

Kombinovat lze první skupinu s druhou neutrální skupinou. Zakázáno je ale kombinovat první s druhou skupinou.

Bližší informace a podrobný rozvrh jídelníčku na hubnutí najdete na hubnuti.peknetelo.eu/delena-strava.html

Jaké jsou výhody dělené stravy na hubnutí?

Je to relativně nenáročná dieta, která v podstatě od Vás vyžaduje abyste kombinovali správný druh potravin a tím dosáhli efektivnější spalování tuků a zrychlení metabolismu.

V podstatě je dovoleno konzumovat skoro všechny potraviny.

Nezapomínejte zkombinovat držení této diety spolu s pohybem a držení pitného režimu, který je jako u každého programu na hubnutí velmi důležitý.

Doporučené je abyste jedli přibližně každé dvě nebo tři hodiny ve správném pořadí podle jídelníčku. To znamená, že nezůstanete úplně hlad jako u jiných drastických plánů na hubnutí.

Nevýhody dělená strava

Striktně musíte dbát na dodržování kombinace potravin. Nemůžete si vychutnat např. . pečené kuřátko s rýží, jedině odděleně.

Vysoké nebezpečí jojo efektu. Jakmile dosáhnete kýženého cíle shozených kil a přesedlat na běžnou stravu, pomalu ale jistě se dostaň shozena váha zpět a je vysoká pravděpodobnost, že ještě ve větším měřítku.

Share Button