Dukanova dieta – Výhody a nevýhody

Každý z nás, kdo chce zhubnout, určitě už zná nebo slyšel o Dukanovej dietě. Zaručuje zhubnutí bez jojo efektu aniž byste museli dodržovat drastické dietní programy na hubnutí. Je to opravdu pravda nebo jen další se “zaručených ” diet .
Podrobnější informace o Dukanovej dietě se dozvíte na hubnuti.peknetelo.eu/dukanova-dieta.html.

Jaké jsou výhody Dukanovej diety ?

Nemusíte dodržovat žádný dietní plán. Stačí aby ste konzumovali pouze 100 vybraných potravin, které můžete mezi sebou kombinovat podle vaší chuti. Podle zkušeností při držení této diety se dostaví efekt už do týdne a vy zhubnete až o 2 – 5 kilo. Stačí dodržovat 4 fáze.První fáze Útočná, kde si upravíte jedálničiek , tak aby Vaše hubnutí bylo efektivnější. Druhá fáze Střídavá, střídání bílkovinné dny se zeleninovými . Třetí fáze Udržovací , trvá 100 dní během nichž se snažíme o udržení dosud zhubnutí kil.

Poslední čtvrtá fáze je Stabilizační.

Dukanova dieta Vás naučí přijímat správné potraviny s nimiž dosáhnete hubnutí bez radikálních diet a hlavně bez jojo efektu.

Nevýhody Dukanovej diety

Sice zní Dukanova dieta jako ideální dieta na hubnutí bez negativních faktorů , ale kde jsou výhody jsou i nevýhody . V úvodní fázi přijímáme pouze bílkoviny. To znamená, že požíváme mléčné výrobky, hovězí, kuřecí maso. Chybějí potraviny jako ovoce, zelenina, které dodávají tělu potřebné vitamíny a živiny.

Může se stát, že Vaše tělo tento šok přijímání pouze bílkovin dá snu sobě znát a projeví to tím, že Vás bude poměrně často bolet hlava, dostaví se únava, nevolnost a stým spojena podrážděnost.

Odborníci také varují, že při nadměrném přijímání bílkovin, zatěžujeme ledviny a ohrožujeme kardiovaskulární systém.

Největší problém při Dukanovej dietě je jako při každé dietě jojo efekt. Během poslední čtvrté fáze nabíhá na běžný jedálničiek, kde se většina lidí vrací zpět k dosavadní životosprávě a tím celé držení diety bylo zbytečné a shozené kila se vracejí zpět.

Proto pokud chcete zabránit jojo efektu, musíte čtvrtou fázi Dukanovej diety dodržovat i nadál. Respektive pomaleji najíždět na běžný jídelníček .

Podrobnější informace o Dukanovej dietě najdete na http://hubnuti.peknetelo.eu/dukanova-dieta.html

 

Share Button