Zahřejte se s těmito potravinami! Zimní “vychytávky”, které zaberou.

chorá žena leží v posteli a pije ze šálky

Přikrývka je jistě dobrým pomocníkem při zahřátí, ale zkuste to například pomocí potravin, které také mají tento účinek. Díky jídlu a pití můžete oteplovat své tělo, tak proč ne a jaké potraviny zahřívají vaše tělo? Nedejte zimě šanci a vyzkoušejte tyto “vychytávky” spolu s dostatečným oblečením.

Ohřívání těla (termoregulace)

Co to je termoregulace a jak se to děje v těle? Další informace…

Teplo nebo termo je označením energie, která v tomto případě ohřívá nebo ochlazuje naše telo. Termoregulace je udržování přibližně stejné teploty organismu, která se pohybuje od 36 do 37 stupňů. Nejčastěji se vytváří teplo metabolismem tuků, pohybem, ale teplo se dokonce vyskytuje i v buňkách (transformace energie). Když teplota těla klesne nebo stoupá (horečka), začne se “bránit” různými reakcemi. Když teplota klesne, nejběžnější je třídění, které tělo chce zahřát. Když teplota stoupá, horečka a pocení se rozsvítí. V každém případě se tělo snaží normalizovat tuto teplotu.

žene je zima, sedí při radiatore a je zabalená v dece

Potraviny, které ohřívají tělo

Tyto potraviny a jeden nápoj vás ohřejí a už Vám nebudete zima. Ale nezapomeňte se dobře oblékat…

Kyselé zelí – vitamíny A, B, C, E, K, minerály, kyseliny, lutein a dobré tuky jsou velkou podporou nejen imunity, ale i tvorby tepla. Kromě termoregulace kysané zelí podporuje i trávení, pravidelnou stolici, detoxikuje, má močopudné účinky a odkyseluje organismus. Kyselé zelí v chladnější dny spotřebujte jednu menší misku denně. Nejlepší by bylo konzumovat domácí kyselé zelí, pokud máte možnost.

Klepnutím sem se dozvíte více o kyselém zelí. Co přesně obsahuje a jaký vliv má na ztrátu hmotnosti?

Bylinný čaj s medem – to je klasika, která vždy funguje! Byliny a med jsou vždy zdravé a dokonce i termoregulace je ještě účinnější. Léčivé bylinky mají různé účinky na zdraví, podle druhu, ale obecně platí, že léčivé bylinky podporují termoregulaci (některé dokonce ochlazují), imunitní systém, protizánětlivé procesy, trávení, metabolismus, vyprazdňování, podporují i ​​detoxikaci organismu a mnoho dalšího… Vždy když se ochladí, můžete si uvařit bylinný čaj s medem. Nicméně, ne více než 1 – 2 čaje denně, nezapomínejte na vodu.

dvaja lidi pijí bylinkový čaj s medem z termosky

Zázvor – vitaminy B, C, E, gingerol, minerály a éterické oleje výrazně pozitivně ovlivňují zdraví. Zvláště gingerol (pikantná chuť) podporuje termoregulaci, tvorbu tepla a antiseptické účinky. Navíc zázvor detoxikuje, podporuje a pročišťuje trávení, tlusté střevo, močové cesty, odvodňuje, zlepšuje průtok krve, tím odstraňuje pocit studených rukou a nohou a další pozitiva… Strouhaný zázvor si přidávejte do čaje, džusu, smoothies nápojů nebo do různých jídel ( maso nebo rýže), vyzkoušejte to a zjistěte, kde se vám nejvíce líbí.

Klikněte zde pro seznámení se s „tajemstvím“ zázvorů…

Polévky z kořenové zeleniny – polévky samo o sobě zahřejí tělo, ale když si je připravíte z kořenové zeleniny, tak to bude ještě silnější efekt. Kořenová zelenina pochází z naší klimatické zóny, není to exotické a je pro nás snadněj strávitelné. V závislosti na druhu se odvíjejí i látky a účinky, mrkev například obsahuje toto… Vitamíny A, B, C, D, E, H, K, minerály, betakaroten a další látky podporují nejen termoregulaci, ale i imunitní systém, detoxikaci , trávení, stolici, produkci kostní tkáně a rovněž chrání před kardiovaskulárními chorobami. Polévku z kořenové zeleniny si můžete udělat z mrkve, petržele, kedlubny, celeru, přidat můžete i libovolnou zeleninu.

zeleninová polévka s mrkví kořenovou zeleninou petrželovou natí a pohankou

Kromě těchto “vychytávek” nezapomínejte na:

Nikdy nestačí, abyste ste dodržovali jenom jednu radu nebo “věc”, abyste dosáhli požadovaného úspěchu… Když chcete posílit účinky, zvláště oteplování těla, je také dobré dodržovat tyto tipy.

  • Jíst pravidelně – pravidelný příjem kalorií, energie, usnadňuje tělu lépe zahřát tělo. Při pravidelném stravování nejenom podpoříte termoregulaci, ale i metabolismus.
  • Mírně zvyšte porce – v zimě je dobré mírně zvýšit příjem kalorií, ale dávejte pozor, jen lehce, abyste se vyhnuli přibraní. V zimě je jednodušší přibrat, protože tělo chce ukládat tuky na zimu (jako medvěd), aby neumrzlo.
  • Teplo se oblékejte – pomáhejte tělu udržovat teplo pod pořádným oblečením. Teplo, které tělo vytváří a uvolňuje cez pokožku, je lépe udržováno pod oblečením. Když se nedostatečne oblečete, pak toto teplo vyjde na zmar…
  • Dodržujte pitní režim – na termoregulaci má vliv i voda. Když dostatečně „zaléváte“ své tělo, výkon tepla bude účinnější, než když jste dehydratováni. Všechny funkce těla fungují lépe a obzvláště správně, když je voda v těle v dostatečném množství.

Zde jsou 4 “TOP” zelené nápoje pro zvýšení vitality… Klikněte zde pro pomoc s vaším zdravím!

Share Button