Jsou zde 4 proteinové smoothies. Použijte mléko, jogurt, tvaroh, ovoce a…

Pokud hledáte smoothie, které má vyšší poměr bílkovin, tak jste je právě našli a stačí si už jen vybrat… Vyberte si některé z těchto 4 luxusních, zdravých a výživných smoothies nápojů. Ať už cvičíte, hubnete nebo “se udržujete”, bílkoviny se hodí vždy, protože podporují trávení, metabolismus a kvalitu svalstva… Všechny tyto smoothies nápoje obsahují laktózu. S těmito lahodnými smoothies nápoji zabodujete zaručeně i u návštěvy!

 1. Recept smoothie s tvarohem a malinami

Toto tvarohovo-malinové smoothie je výživným nápojem, který můžete pít jako plnohodnotné snídaně, večeři nebo po cvičení. Chcete-li jej pít na svačinu, tak ho pijte po 2 deci hotového nápoje.

Potřebujete: 100 g měkký tvaroh, 15 ks čerstvé nebo mražené maliny, 1 ks kiwi, polovina banánu, 2 deci nízkotučného mléka.

Omyté maliny vložte do smoothie mixéru, přidejte tvaroh, mléko, očištěné a umyté kiwi, banán a rozmixujte na hladkou hmotu. Do tohoto smoothie si můžete přidat i mletou skořici nebo vanilku (střed z vanilkového lusku).

maliny v kosiku

Recept smoothie s jogurtem a ananasem

Tento ananasovo-jogurtový nápoj je úžasnou, sladkou a zároveň zdravou možností, jak dodat svému tělu sacharidy a bílkoviny. Tento smoothie nápoj pijte na snídani, večeři nebo před cvičením či jinou fyzickou aktivitou.

Potřebujete: 1 kolečko čerstvého ananasu (2 – 3 cm silné), 150 g bílý jogurt, 1 deci mléka, 1 PL kokosu.

Očištěný, omytý ananas (1 kolečko) si nakrájejte na menší části a vložte do mixéru. Přidejte jogurt, mléko a rozmixujte do hladké konzistence. Hustotu smoothie nápoje si můžete korigovat mléko.

ananas v celku prekrojeny

Recept smoothie vanilkové potěšení s mlékem

Toto smoothie je vanilkovým pohlazením chutě a Vaší duše… Když budete mít pochmurnou náladu, nebo si budete chtít po cvičení udělat radost a zamlsať si, tak si určitě udělejte toto zdravé a chutné smoothie, které má vitamíny a hlavně i bílkoviny.

Potřebujete: 1 banán, polovinu vanilkového lusku (lusku), 3 deci mléka, 1 PL mletých mandlí, 1 PL ovesných vloček.

Očištěný banán vložte do mixéru, přidejte mléko, mandle, ovesné vločky. Vanilkový lusk rozpulte a vyberte z něj ostřím nože jeho vanilkový střed, ten také přidejte do smoothie mixéru. Vše důkladně rozmixujte a můžete nalévat.

vanilkove lusky a vanilkovy kvet

Recept smoothie s jogurtem, mlékem a kaštanovým pyré

Tento smoothie nápoj je luxusním zážitkem díky kaštanové pyré a hořké čokoládě. Tento smoothie nápoj má trochu více energie, ale jednou za čas si s ním určitě udělejte radost. Vždy je lepší variantou tento smoothie nápoj, jako sušenku… Když čekáte návštěvu a chcete připravit něco rychlé a zároveň luxusní, tak můžete připravit tento smoothie nápoj a budete mít “vyhráno”.

Potřebujete: 100 g kaštanové pyré, 100 g bílého jogurtu, 2,5 deci mléka (kravské nebo rostlinné…), 5 ks čerstvé jahody, nastrouhaná hořká čokoláda nebo čokoládové hoblinky.

dezert s kastanovym pyre

Kaštanové pyré, mléko a jogurt dejte do smoothie mixéru a rozmixujte na hladkou hmotu. Když ho rozlijete do sklenic, tak na smoothie posypte nastrouhanou čokoládou a na okraj sklenice dejte umyté a přepůlené čerstvé jahody. S takovým chutným smoothie koktejlem zabodujete u každého…

Co tak vyzkoušet některý ze tří receptů na jídla z kaštanového pyré??? Vyhovíte si určitě!

Share Button