Pěstování Hurmikaki

Tato ovocná dřevina se pěstuje kvůli svým chutným plodům. Jejím původním “bydlištěm” byla Čína a to již v 7. století. Postupně se dostala přes Japonsko do celého světa. Tato rostlina je mrazu odolná a proto se pěstuje v každém podnebném pásmu. Strom Hurmikaki je mohutná rostlina s bohatou korunou, která roste do výšky až 15 metrů. Plody zrají od začátku října do konce listopadu závisí to na druhu zrání. Plody jsou na počátku zrání zelené a postupně se mění na oranžové, žluté nebo do červena. Zelené plody jsou nejedlé, protože obsahují látku tanin, která je trpká a hořká. Postupně se tato látka vytrácí a po dozrání jsou plody sladké a chutné.

Pěstování Hurmi kaki Hurmikaki si můžete zajistit ve formě semen nebo rostlinu v květináči. Zakoupit rostlinu v květináči je nejrychlejší proces. I když je rostlina Hurmikaki odolná vůči mírnému mrazu, tak nejbezpečnější je pěstovat rostlinu ve skleníku nebo v příznivých podmínkách venku na zahradě. Ale tady je podmínka, podnební pásmo, nesmí dosahovat teploty nižší než 1 až -2 stupně Celsia. Při teplotách nižších než -2 stupně, je třeba rostlinu přemístit do zákrytu kde je alespoň -1 stupeň a tady je nejjednodušší mít rostlinu v květináči. Když rostlinu chráníte před mrazem, tak její plody budou kvalitnější a ve větším počtu. Rostliny začínají rašit počátkem března a kvetou až do května. Zralé plody lze sklízet na konci listopadu případně začátkem prosince.

V našich podmínkách doporučuji pěstovat Hurmikaki ve skleníku nebo v květináči, kde ji umíte překládat na zahradu na slunce av případě špatného počasí ji skrýt do chodby nebo garáže. Nezapomínejte, že Hurmikaki potřebuje dostatek slunce a vláhy.

Share Button