Aloe vera je “královna” rostlin, víte proč?

aloe vera

Aloe vera je světově známá rostlina se silnými vlivy na člověka. Aloe vera dokáže vylepšit člověka zvenčí a zevnitř. Pravidelným užíváním aloe vera si jen pomůžete, podívejte se, jaké vlivy má na člověka, jaké má nutriční hodnoty a co za látky obsahuje…

O aloe vera

Aloe vera (lat. Aloe Barbadensis Miller) – čeleď liliovitá

Aloe vera je sukulent, rostlina podobná kaktusu, která potřebuje méně vody. Má však ráda světlo a také teplo. Dorůstá do výšky od půl metru, až do metru a půl, což je dost velká rostlina (keř). Listy jsou dlouhé, ostré a pichlavé (jehličkové). Právě v listech se nachází gel, který dělá z aloe vera účinného bojovníka vůči mnohým negativům.

aloe vera rostlina

Co obsahuje aloe vera?

Aloe vera obsahuje tyto látky, není to málo, při pravidelné konzumaci nebo aplikaci zvenčí je aloe vera velmi prospěšné.

Bílkoviny, tuk, sacharidy, železo, zinek, vápník, mangan, měď, hořčík, fosfor, fluor, selen, draslík, sodík, molybden, chlorid, chrom, vitamíny A, B, C, E, kyselinu listovou, flavonoidy, třísloviny a oleje.

aloe vera v sklenenom pohari

Vliv aloe vera na zdraví

Aloe vera je slavné, právě díky vlivu na celé tělo. Pomůže při mnohých negativech zvenku a zevnitř.

 • Možná podpora imunity
 • Pročišťuje organismus
 • Podporuje trávení a metabolismus
 • Podporuje vyprazdňování
 • Eliminuje přebytečnou vodu
 • Eliminuje bolesti kloubů
 • Eliminuje cholesterol a vysoký krevní tlak
 • Zlepšuje a podporuje funkci jater
 • Zlepšuje stav pokožky
 • Zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Zklidňuje organismus od stresu a napětí

stastna zena rozchodnice

Nutriční hodnota – aloe vera (100g)

KJ – 126 Kcal – 30 Bílkoviny – 0,2 g 

Sacharidy – 6,8 g  Tuk –  30 mg

Aloe vera obsahuje minerály – 100 g

Železo 120 ug Zinek 81 ug
Vápník 30 mg Mangan 36 ug
Hořčík 10,1 mg Měď 6 ug
Fosfor 7,5 mg Fluor 53 ug
Draslík 300 mg Selen 2 ug
Sodík 0,08 g Molybden 0,8 ug
Chróm 12 ug Chlorid 6 mE*

cerstve platky aloe s eterickym olejom

Aloe vera obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamin A 11 IU Vitamin C 70 mg
Vitamin B3 0,3 mg Vitamin E 0,2 mg
Vitamin B6 0,3 mg Kyselina listová 14 ug

Použití aloe vera v praxi

Aloe vera se prodává v různých formách a je na Vás, která bude Vaše nej!

Aloe vera jako rostlina – aloe vera v květináči si umíte opatřit v každém květinářství. Budete mít vždy po ruce čerstvé aloe vera a používat jej můžete do čaje, smoothies nápoje nebo koktejlu.

Aloe vera čaj – aloe vera se používá také ve formě čaje. Tento čaj jsou sušené listy, které se zalijí vroucí vodou a nechají se louhovat přibližně 5 minut. Tento čaj se pije 1 – 3 krát denně.

aloe vera caj, listy maty, platky limetky

Aloe vera gel – aloe vera lze zakoupit jako hotový produkt (tekutina), která se užívá podle určeného dávkování. Při koupi si všímejte obsah aloe vera gelu. Čím vyšší procento obsahu, tím je produkt kvalitnější.

Aloe vera kosmetika – pokud máte problémovou pleť, vlasy, případně nehty, tak si můžete zakoupit kosmetiku s přidaným aloe vera gelem. Pravidelným používáním kvalitních produktů aloe vera kosmetiky se zlepšuje kvalita pokožky, hydratace, eliminuje se vysušení

Aloe vera je úžasná rostlina, která má pozitivní účinky na celý organismus. Pořiďte si aloe vera v jakékoliv formě a jeho konzumací nabudete plné zdraví!

Kliknete pro zvětšení

Kromě aloe vera se Vám může “zíst” například i šafránový olej. Šafrán se nepoužívá pouze jako koření, ale i pozitivní olej na vnější zdraví. Podívejte se jak a kde je vhodné použít šafránový olej, jaké látky obsahuje a jaké vlivy má na zdraví, klikněte sem všechno je tady!

Share Button