Jsou švédské kapky tekutý “zázrak”? Co obsahují a jak je užívat?

flase z tinktury svedskych kvapiek

O tomto produktu jste určitě slyšeli, švédské kapky jsou skvělou pomůckou vnitřního a i vnějšího zdraví. V jakých formách se dají švédské kapky koupit, jak je užívat zevně, jak zevnitř, jaké mají vlivy na zdraví, což za látky obsahují a z jakých bylin se švédské kapky připravují???

O švédských kapkách

Švédské kapky jsou bylinné kapky připravené z více než 20 druhů léčivých bylin, našich evropských, ale i z exotických (seznam viz níže). Tím, že jsou tyto kapky sloučením přes 20 druhů bylin, tak jejich účinnost je velmi dobrá. Švédské kapky jsou známé přibližně od 17 až 18 století, kdy se jeho produkt dostal mezi lidi a stal se velmi oblíbeným a účinným. Do dnes jsou švédské kapky skvělou pomůckou při různých problémech (viz níže)…

Co obsahují švédské kapky?

Jelikož jsou švédské kapky vyrobeny z více než 20 druhů bylin, tak obsah látek je velmi rozsáhlý a přesně se tyto látky ani nedají popsat, je jich mnoho… V každém případě jsou však zdravé.

Alkohol nebo bez alkoholu, třísloviny, flavonoidy, minerální látky, vitamíny, vlákninu, éterické oleje, antioxidanty.

Vlivy švédských kapek na zdraví

Švédské kapky jsou vhodné nejen při problémech s trávením, podívejte se na to…

spokojna zena svedske kapky

  • Podporuje a pročišťuje trávicí trakt
  • Podporuje chuť k jídlu a metabolismus
  • Zlepšuje pravidelnou stolici (mírně projímavý účinek)
  • Zlepšuje hojení pokožky a kožních onemocnění
  • Odstraňuje bolesti svalů
  • Odstraňuje migrény a točení hlavy
  • Odstraňuje záněty a bolesti krku
  • Eliminuje menstruační bolesti
  • Zlepšuje kvalitu spánku
  • Odstraňuje stres a nervozitu

Z jakých bylin jsou švédské kapky?

Švédské kapky jsou složeny z výtažků z těchto léčivých bylin:

Proskurníkový kořen, Aloa kapská, řebříčková nať, silice a listy Máty peprné, archangelikový kořen, muškátový ořech a semeno, puškvorec, myrha, oplodí pomeranče, kafr, hřebíček, list senny, skořicovník, mochna husí, krušina, kořen z kozlíku, hořec, zázvor, oman a kořen ze lékořice.

Použití švédských kapek

Švédské kapky se dají používat zevně i zevnitř. Dostat je koupit i v různých formách…

svedske kapky

Švédské kapky na venkovní použití

Švédské kapky můžete použít i při kožních onemocněních nebo poraněních, případně při Dne či revmatismu. Pár kapek si aplikujte na čistou a suchou pokožku a nechte působit. Pokud si děláte zábal na klouby nebo svaly, tak dané místo ještě převažte obvazem nebo fólií.

Dávkování švédských kapek

Švédské kapky užívejte 1 KL ráno a 1 KL večer před jídlem. Denně byste neměli užít více než 2 PL denně. Dávkování také závisí Vaší hmotnosti a zdravotního stavu.

tinktura svedskych kapek

Švédské kapky ve formě

Nejčastěji se švédské kapky prodávají ve formě hotových kapek, které potom užíváte zevnitř nebo používáte zvenčí. Dostat je však koupit i ve formě: balzám (krém) určený na bolestivé klouby, svaly, sušené byliny určené k přípravě švédských kapek, kde se už jen přidá alkohol a nechají se louhovat, švédské kapky hotový produkt bez alkoholu a klasické švédské kapky s obsahem alkoholu.

UPOZORNĚNÍ

Švédské kapky by neměly užívat děti, těhotné a kojící ženy. Pokud trpíte nějakým vážným onemocněním (hlavně trávení a játrech), tak se raději poraďte se svým lékařem.

Kliknete pro zvětšení

info obrazek svedske kapky

Klikněte sem a poznejte tuto úžasnou léčivou bylinu, která pomáhá vnějšímu i vnitřnímu zdraví. Voňavá a léčiva levandule je tady!…

Share Button