Účinná na zdraví ale i na pleť, co to je?

petržlenová vňať v miske

Zlepšit si své zdraví je jedna věc, ale věc druhá je mít i pěknou pleť. Díky této bylině budete zdravější a navíc i hezčí. Je tu řeč o petrželové nati. Dozvíte se zde co petrželka obsahuje, jak si z ní připravíte odvar pro lepší stav ledvin, detoxikační nápoj, jak se zbavit pigmentových skvrn a jak se dělá maska ​​na pročištění pleti z petrželky.

Petrželka obsahuje toto všechno

Nemyslíte si, že je škoda používat tuto bylinu pouze do polévky, když obsahuje tyto cenné živiny?…

Bílkoviny, sacharidy, vlákninu, tuk, železo, zinek, měď, vápník, draslík, fosfor, hořčík, selen, sodík, mangan, omega 3, omega 6 kyseliny, vitaminy A, B, C, E, K, betakaroten, lutein, kyselinu listovou a kyselinu pantotenovou.

Věděli jste, že petrželka dokáže toto?

Tolik blahodárných účinků na naše zdraví, to je skvělé!

 • Silně podporuje imunitní systém, prevence chřipky a rýmy
 • Detoxikuje organismus od škodlivých látek
 • Antiseptické a antibiotické účinky
 • Odstraňuje z těla záněty a teplotu
 • Močopudné účinky, odvodňuje a pročišťuje moč.cesty
 • Podporuje trávení, stolici a vylučování žluči
 • Odstraňuje plynatost a bolesti břicha
 • Podporuje tvorbu kostní, kloubní tkáně a červených krvinek
 • Prevence vzniku Anémie a Osteoporózy
 • Upravuje hladinu cholesterolu a krevního tlaku
 • Prevence vzniku kardiovaskulárních onemocnění
 • Upravuje menstruaci a eliminuje bolesti
 • Posiluje pokožku těla, vlasů, dodává jim lesk a pevnost
 • Odstraňuje tmavé a pigmentové skvrny
 • Podporuje a urychluje hojení pokožky

petrzelova nat

Recepty z petrželové šťávy na zdraví a krásu

Petržel s petrželkou se nejčastěji používají do polévky, ale jak použít petrželku pro zdraví a krásu? Pokud máte petrželku ať už čerstvou, sušenou nebo zmrazenou, tak ji víte použít těmito “šikovnými” způsoby.

Recept na detoxikující petrželovou šťávu

Chcete-li podpořit svoji imunitu, vylučování, trávení a zdraví i Vaší pokožky, tak pijte tento nápoj 7 dní, ráno na lačno a uvidíte co se stane. Po 7 dnech si dejte pauzu 10 – 14 dní a pak tento nápoj opět pijte ve stejných intervalech.

Potřebujete: 1 stonek petrželky, polovinu citronu, 2,5 deci vody, mixér.

Do mixéru vložte omytou petrželovou stonek, šťávu z poloviny citronu, 2,5 deci vody a rozmixujte. Tento nápoj Vás ráno dobře pročistí a nakopne “.

zelenina petrzel

Tento nápoj podpoří a pročistí Vaše ledviny – recept

Tento nápoj pijte také ráno, na lačno, po 2 deci. Odvar z petrželky pročistí ledviny, močové cesty a zbaví Vás nadbytečné vody, případně ledvinových kamenů. Tuto kúru opakujte 2 krát, pak pauzu dva týdny a můžete znovu. Aby měla kúra význam a efekt, tak při ní musíte pít dostatek vody. Omezte čaje, kávu, slazené nápoje a hlavně alkohol.

Potřebujete: 1 svazek petrželky, 1 litr vody, hrnec.

Omytou petrželku nakrájejte na menší kousky a vložte spolu s vodou do hrnce. Po sevření tento odvar vařte ještě 12 – 15 minut, potom jej nechte vychladnout. Když tento odvar vychladne, tak ho přelijte přes síto do láhve a dejte do chladničky. Každé ráno si dejte na lačno 2 deci nápoje, tato várka Vám vydrží 5 dní.

Zbavte se pigmentových skvrn díky tomuto receptu

Tento odvar Vás zbaví pigmentových skvrn a měl by eliminovat i pihy a znaménka. Hotový odvar si nanášejte na vatový tampónek každý den 1 – 3 krát a jemně si potírejte místa, která chcete “vylepšit”. Po 2 – 4 týdnech byste měli vidět první výsledky.

Potřebujete: 1 svazek petrželky, 3 deci vody, 3 kapky čajovníkového oleje.

Omytou petrželku pokrájejte na menší kousky a zalijte vroucí vodou. Tento odvar nechte klidně a 12 hodin louhovat. Pak odvar sceďte, přidejte kapky čajovníkového oleje, dobře uzavřete a držte ho v chladničce.

Vyčistěte si pleť petrželkou – recept na masku

Tato maska ​​z petrželky pročistí pleť, rozjasní a odstraní černé tečky. Dávejte si tuto pleťovou masku jeden krát týdně a uvidíte co to udělá s Vaší pletí – zaručeně “zazáříte”!

Potřebujete: 1 svazek petrželky, 2 lžíce jablečného octa, 3 lžíce zakysané smetany, 1 lžičku medu, mixér.

Omytou petrželku vložte do mixéru, přidejte kysanou smetanu, med, jablečný ocet a důkladné to rozmixujte na hladkou hmotu. Tuto masku si pak naneste na vyčištěnou a suchou pleť a nechte ji působit klidně i 30 minut. Potom masku opláchněte vlažnou vodou a nechte pleť vysušit přirozeně, nedrhněte si ji ručníkem.

Jaké má petrželka nutriční hodnoty, účinky, kde roste a ještě další informace o této léčivé bylině, které si nenechte určitě ujít.

Share Button