“TOP” zelené nápoje díky, kterým se budete cítit fit!

zelený čaj lístky sušený na drevené lžičce

Tyto zelené nápoje jsou zdravými a chutnými nápoji, kterými podpoříte své zdraví a budete se cítit celkově fit. Když budete pít pravidelně některý nebo i více těchto nápojů, tak pozitivní síla nedá na sebe dlouho čekat. Dozvíte se s čím Vám pomohou dané nápoje a Vy si vyberte ten správný.

Čerstvé ovoce, zelenina a byliny jsou tím nejlepším zdrojem získání vitamínů, minerálů, vlákniny, kyselin, chlorofylu, flavonoidů, bílkovin, fytohormonů, betakarotenu a ještě dalších účinných látek, které mají silně pozitivní účinky na náš kompletní organismus. Zkombinujte tyto chutné možnosti a vznikne Vám perfektní nápoj, který “rozjasní” Vaše zdraví…

“Klasika” zelený čaj

Každý zná zelený čaj, ale kdo ho skutečně pije pravidelně? Díky vitamínům, minerálům a antioxidantem je zelený čaj nejznámější pro své pozitivní účinky v oblasti podpory imunitního systému a detoxikaci. To však není všechno… Zelený čaj má dobrý vliv i na nervový systém, trávení, kvalitu buněk, hladinu cukru, močových cest a také na lepší stav pokožky. Jeden zelený (kvalitní, sypaný) čaj denně a brzy pocítíte tu změnu! Pokud právě hubnete, tak vypijte i 2 sklenice denně (bez sladidla), podporuje i tuto stránku.

Recept, všechny účinky, obsah látek a druhy zeleného čaje naleznete zde – klikněte sem

Petrželová-limetková voda

Petržel, nebo spíše petrželka, nejsou vhodné pouze do polévek… petržel si víte přidat do pomazánky, smoothies nápoje, bramborových či těstovinových jídel, možností je mnoho. Vysoký obsah vitamínů, minerálů, kyselin, betakarotenu a dalších látek činí z této byliny silného pomocníka našemu zdraví. Petrželku víte použít čerstvou ale i sušenou. V tomto nápoji je lepší použít čerstvou petrželku.

petrželová voda s limetkou zelený nápoj

Tento petrželovou-limetkový nápoj dobře pročistí Vaše trávení, organismus, močové cesty, eliminuje záněty v organismu a zlepší ještě mnohem více (viz níže).

Potřebujete: 1 menší stonek umyté čerstvé petrželky, 1 cm čerstvého zázvoru, 1 limetku, 3 deci vody.

Omytou petrželku dejte do mixéru spolu se šťávou z jedné limetky, přidejte i 1 cm očištěný čerstvý zázvor, 3 deci vody a rozmixujte. Tento nápoj pijte klidně 1 krát za den, na lačno, hned ráno.

Všechny pozitivní účinky na organismus, přesné nutriční hodnoty a možnosti použití naleznete zde.

Špenátovo-ovocné smoothies

Možná se Vám v mládí z různých důvodů špenát zhnusí, ale tento nápoj je z čerstvých špenátových baby listů. Vitamíny, karoten, minerální látky, fytohormony, kyseliny (šťavelová, pantothenová), flavonoidy a jiné látky zlepšují stav vnitřního zdraví a i vnějšího. Zabezpečené jsou lepší obranyschopnost, tvorba kostní či kloubní tkáně, svalové hmoty, zlepšený stav kardiovaskulárního systému, kvality kůže a krvetvorby. To už je co říci…

Toto špenátovo-ovocné smoothies Vás “nakopne”! Je vhodné na snídani, svačinu nebo lehkou večeři.

Potřebujete: 1 hrst špenátu (listy), 1 menší banán, 1 zelené jablko, 1 kiwi, voda.

zelené špenátovo-ovocné smoothies

Omyté špenátové listy vložte do mixéru, přidejte i očištěné kiwi, jablko (bez jádřince), banán, vodu a rozmixujte do hladké konzistence.

Kompletní nutriční hodnoty, účinky a recepty najdete zde – klikněte sem

Zelený ječmen

Mladý zelený ječmen zvyknou označovat jako “zázrak”… Mladý ječmen se využívá, když doroste do 20 cm výšky a pak se nejčastěji využívá v sušené práškové formě. Obsahuje vitaminy skupiny B, C, A, E a K, minerály a to především vyšší dávku vápníku, kyseliny, betakaroten, chlorofyl, antioxidanty, bílkoviny a sacharidy. Jeho nej účinky jsou silnější obranyschopnost, podpořené trávení, zlepšený stav kardiovaskulárního systému, pokožky, nervového systému a odkyseluje organismus. Sušený zelený ječmen si přidávejte každé ráno do libovolného nápoje (voda, domácí džus, smoothies nápoj…) po 1 lžičku a tak si podpoříte své kompletní zdraví.

Popis zelený ječmen, jak ho pěstovat, účinky a nutriční hodnota naleznete zde – klikněte sem

Závěr

Kterýkoli z těchto nápojů Vám pomůže v mnoha zdravotních nedostatcích a proto je škoda jejich nezačít pít. Nestojí to tolik peněz a každý nápoj je “nabitý” pozitivními látkami ve vyšší míře. Na začátek si dejte 2 týdenní “kúru” a sledujte výsledky. Už zanedlouho Vám bude lépe a budete i lépe vypadat.

Jsou zde i 3 recepty na detoxikační smoothies nápoje, pročistěte se!

Share Button