Na co se hodí magnesiový olej? Vliv, použití a také složení tohoto oleje je zde…

magneziovy olej v spreji

O tomto oleji jste ještě asi neslyšeli, ale pokud Vás trápí bolesti svalů, křeče, nadměrný stres nebo nespavost, tak tento olej Vám pomůže. Co je vlastně magnesiový (hořčíkový) olej, z čehož je složen, jaké má vlivy na zdraví a jak používat magnesiový (hořčíkový) olej??? Vše je zde pro Vás.

O magneziovém oleji

Magnesiový (hořčíkový) olej je silně koncentrovaný roztok čistého a hlavně přírodního chloridu hořečnatého. Magnesiový (hořčíkový) olej se jmenuje olej, ale jeho konzistence není klasického mastného oleje, je to jen mírně mastné. Tento olej nezanechá mastnou pokožku, jako klasické oleje. Magnesiový (hořčíkový) olej ve spreji je vděčnou pomůckou pro zvýšení hladiny hořčíku v organismu. Díky dostatečnému množství hořčíku (magnézia) v těle se upravuje imunitní systém, nervový systém, kvalita spánku, nálada, stav pokožky a také svalstva. Je dokázáno, že vnější aplikace magnéziového oleje je 5 krát účinnější, než v případě, že magnézium sníte a zapijete.

Kapsula s prvkem horcika Mg

Z čeho je magnesiový olej?

Chlorid hořečnatý (cca 30%) jeho nejčistší forma a voda.

Vliv magnéziového oleje na zdraví

Magnesiový olej ve spreji je skvělou pomůckou pro nejen vnější, ale i vnitřní zdraví.

 • Pomáhá detoxikovat organismus
 • Uvolňuje svalstvo a křeče
 • Pozitivní vliv při křečových žilách
 • Dodává hořčík (magnézium) do organismu
 • Pozitivní vliv na nervový systém
 • Eliminuje stres a nervozitu
 • Upravuje kvalitu spánku
 • Zlepšuje přirozeně náladu

molekula horcika

Použití magnéziového oleje

Aplikace magnéziového oleje je velmi jednoduchá, ale vyhněte se oblastem jako je obličej, prsa nebo jiné jemnější místa na těle.

 • Pokud Vás trápí oteklé nohy nebo ruky, tak si magnesiový olej nastříkejte na suchou a čistou pokožku a olej jemně vmasírujte do pokožky. Olej nemyjte, nechte působit.
 • Pokud Vás trápí bolesti páteře (klasické nebo krční), tak někoho poproste, aby Vám tento olej nastříkal a namasírovat do pokožky. Masáž a úleva v jednom.
 • Když chcete magnesiový olej použít pro zlepšení nervového systému nebo detoxikaci, tak si ho aplikujte na záda, břicho nebo končetiny.
 • Aplikaci magnéziového oleje můžete dělat 1 – 2 krát denně.
 • Na jednu aplikaci použijte 5 – 6 střiků tohoto oleje, v této dávce dodáte tělu 100 mg hořčíku (magnézia).

magneziovy olej v spreji

TIP

Při první aplikaci si dejte pouze 2 – 3 střiky, rozmasírujte a počkejte. Může se stát, že při první aplikaci se vyskytne jemné brnění, svědění nebo pálení. Tento stav je však normální magnesiový olej se vstřebává do organismu a je to i signál nedostatku hořčíku v těle. Pokud by projevy byly nepříjemné, tak tento olej jen opláchněte studenou vodou. Časem tyto pocity ustoupí, protože bude v těle dostatek magnézia (hořčíku).

UPOZORNĚNÍ

Děti, těhotné nebo kojící ženy by tento olej neměli používat, nebo až po konzultaci s lékařem.

Kliknutím zvětšíte

info obrazek magnesiovy olej

Magnézium (hořčík) je nezbytnou složkou v našem stravování. Klikněte sem a dozvíte se jakou funkci má hořčík, v jakých potravinách ho najdete, jaká je denní doporučená dávka, jak se projevuje nedostatek hořčíku (magnézia) a kolik mg je v daných potravinách.

Share Button