3 skvělé zeleninové smoothies nápoje!

ovoce a smoothie v pohárech - zelené, jahodovo-černicové a ananasové smoothie

Nechutná Vám zelenina, ale chcete přijímat vitamíny a jiné pozitivní látky, které podpoří Vaše zdraví? Připravujte si některé z těchto 3 zeleninových smoothies a o živiny máte postaráno. 3 recepty na zeleninové smoothies jsou tu a Vám stačí už jen vybrat si…

Recept na smoothies s ledovým salátem a avokádem

Toto zelené smoothies Vás nabije vším dobrým co třeba…

Potřebujete: 3 listy ledového salátu, polovinu vyzrálého avokáda, 1 banán, trochu petržele, 1 lžičku citrónové šťávy a vodu.

Omyté listy ledového salátu vložte do mixéru. Přidejte očištěné a pecky zbavené avokádo, očištěný banán, petržel a zalijte to vodou a citronovou šťávou. Rozmixujte na hladkou hmotu a můžete podávat, během léta si můžete přidat i kostky ledu.

Recept rajčatově – mrkvové smoothie

mrkev a smoothie

Potřebujete: 3 ks rajčata, 1 ks menší mrkev, 1 plátek celeru 1 cm tlustý (bulvový celer), špetku chilli koření, voda.

Omyté rajčata nakrájejte na menší části a vložte do mixéru. Očištěnou mrkev a celer nakrájejte na menší části, přidejte do mixéru. Zalijte to vodou, přidejte chilli koření a rozmixujte. Pokud nemáte rádi pálivé, přidejte si pouze černý mletý pepř.

Recept na extra detoxikační zeleninové smoothie

Potřebujete: polovina salátové okurky, 1 červená řepa (červená řepa), 1 mrkev, 1 stroužek česneku, 1 cm kořene zázvoru, špetku pepře nebo chilli koření, čerstvá pažitka (pokud máte).

Očištěnou a omytou salátovou okurku nakrájejte na menší části a vložte do mixéru. Očištěnou řepu (červenou řepu) a mrkev také zbavte slupky, nakrájejte na menší části a vložte do mixéru. Do mixéru přidejte očištěný česnek, kořen zázvoru, vodu, pepř, chilli a dobře rozmixujte. Když vylijete smoothie do sklenic, tak na vrch si můžete přidat nakrájenou čerstvou pažitku.

Zelenina nikdy nechutnala lépe! Který si dáte???

Share Button