Jak se starat o suché či praskající paty??? | Zdravi.peknetelo.eu

Jak se starat o suché či praskající paty???

hladke nohy

Chcete pěkné, hladké chodidla, ale nevíte jak na to? Je tu pár tipů, díky kterým můžete mít hladké a hezké nohy (chodidla)… Nemusíte hned utíkat ke pedikérka, můžete si své nohy zkusit “zkrášlit” i doma…

Nejčastěji vznikají popraskané paty kvůli nevhodné obuvi (vysoké podpatky, špatná velikost bot, umělé materiály…) nebo nadměrnému přetížení chodidel (sport, chůze…). Tohoto problému se včak můžete zbavit díky jednoduchým tipů co na pěkné a hladké chodidla, který vyzkoušíte?…

Pár tipů pro hladké a pěkné chodidla

1.Nejjednodušší je prevence

Na začátek by stačilo, kdyby si jednou týdně rozmočíme své nohy v teplé vodě (nebo po koupeli), pak projdete (chodidla, paty) pemzou, pak svá chodidla dobře osušili a když budou suché, tak jejich nakrémujte. Toto je ideální prevence proti popraskaným patám.

2.Ricinový olej

Na popraskané paty si můžete pravidelně alespoň 2 krát v týdnu aplikovat ricinový olej, který popraskané paty hydratuje a zregeneruje. Ricinový olej obsahuje: kyselinu ricinolejovou, kyselinu linolovou a kyselinu olejovou. Ricinový olej můžete použít i na lámající se nehty, popraskanou či suchou pokožku na těle, jemné vrásky na obličeji, lupy nebo suché konečky vlasů.

hladke päty chodidlá

3.Citronová kúra

Na suchou či popraskanou kůži na chodidlech můžete použít i citron. Šťávu z jednoho většího citronu vymačkejte do teplé vody v lavory, kde si budete chodidla “rozmáčet” (louhovat). Nohy mějte v teplé vodě s citronem alespoň 15 minut a pak si chodidla osušte a nakrémujte nějakým mastným krémem, použít můžete například vazelínu, Nivea nebo jiný mastnější krém.

4.Tvarohová kúra

Na popraskané paty můžete použít i klasický hrudkovitý tvaroh. 250 gramů (jeden kelímek tvarohu) si dejte do misky. Omyté chodidla potřete tvarohem (hrubší vrstvu), pak je zabalte do potravinářské fólie, dejte si bavlněné ponožky a nechte takto nohy “odpočívat” alespoň hodinu až tři. Klidně tuto kúru můžete udělat večer před spaním. Ráno si pak nohy umyjte v teplé vodě a pořádně nakrémujte.

Share Button
Jak se starat o suché či praskající paty???
1★- 1 hlasů
Verze stránky Klasická | Mobilní