Ricinový olej Vám dá krásu a zdraví!

ricínový olej ve flašce a semená ricínu

Trápí Vás suché, řídké nebo padající vlasy??? Chcete zlepšit kvalitu své pokožky, nehtů, řas chcete eliminovat jizvy??? S tímto vším si poradí právě ricinový olej… Poznejte tento léčivý tuk a o krásu máte postaráno!

O ricinovém oleji

Skočce obecného (lat. Ricinus comunis)

Ricinový olej se vyrábí z rostliny ricinovníku, která pochází z Afriky. U nás se ricinovníku daří pouze jako okrasné rostlině, která rozzáří každou zahradu. Ricinovníku je teplomilný a nesnese zimu, takže vypěstovat si jej můžete v bytě nebo ve skleníku. Skočce obecného je keř, z něhož se získává tento léčivý olej na zlepšení vnějšího ai vnitřního zdravotního stavu. Rostlina ricin dorůstá do výšky 8 – 11 metrů. Skočce obecného má velké tmavé zeleno-červené listy. Ricinový olej je zdravý, ale skočcové semena (při konzumaci) jsou jedovaté, pozor na to. Ricinový olej se vyrábí lisováním za studena z skočcových bobů ale pak se ještě zahřívá, aby se tak olej zbavil jedovatých látek.

Co obsahuje ricinový olej – účinné látky

Jako každý olej je i tento ricinový plný tuku, ale jakého??? Především nenasycených mastných kyselin co je dobré…

Tuk, kyselina linolová, kyselina olejová, kyselina ricinolejové.

Ricinový olej – účinky na zdraví

Ricinový olej na to, že je to “jen” tuk, tak má řadu pozitivních účinků na organismus zvenčí i zevnitř.

  • Silné antiseptické a antibakteriální účinky
  • Detoxikuje organismus, zbavuje ho škodlivin
  • Podporuje funkci vylučování hormonů
  • Podporuje regeneraci vlasů, nehtů a pokožky
  • Urychluje růst a hustotu vlasů, obočí a řas
  • Dezinfikuje a urychluje hojení pokožky
  • Eliminuje tvorbu jizev a strií
  • Odstraňuje lupy a suchou pokožku hlavy
  • Podporuje trávení, vylučování žluči
  • Zlepšuje pravidelnou stolici a pročišťuje trávicí trakt
  • Vhodný při popáleninách nebo těhotným ženám (na bříško)

ricínové semená v šupke na strome

Použití ricinového oleje

Použití ricinového oleje – zvenčí

Ricinový olej má skvělé hydratační účinky. Použít jej můžete na pokožku (vysušená, poškozená, jemné vrásky), nehty (lámavé, suché), vlasy (řídké, s lupy), obočí (řídké), řasy (řídké), ale vyhněte se oblasti očí. Pro lepší efekt si ricinový olej smíchejte v poměru 1: 1 s olivovým nebo kokosovým olejem.

Ricinový olej má výborné regenerační účinky, proto si ho můžete aplikovat na místa po operaci, postižené nějakou kožní chorobou nebo bříško během těhotenství, tím eliminujete tvorbu strií. Pokud jste začali posilovat, tak si také můžete ricinovým olejem natírat i bicepsy nebo stehy či boky.

Pokud trpíte mykózou na nohou nebo rukou, tak ricinový olej si aplikujte pravidelně i na tato místa. Ricinový olej eliminuje záněty, bakterie a také mykózu, takže co chvíli by mělo být po problémech.

Pokud trpíte hnědými skvrnami na pokožce, tak ricinový olej dokáže tyto skvrny eliminovat.

Pro ty, který trpí bolestmi kloubů či svalů, si mohou připravit zábal z horkého ricinového oleje a to tak, že ho aplikujete na gázu nebo obvaz a obviažete na dané místo. Ricinový olej nechte působit klidně i hodinu.

Pokud se v létě spálíte, tak tuto pokožku potřete ricinovým olejem.

UPOZORNĚNÍ

TEST: Pokud jste ještě nezkoušeli ricinový olej, tak si ho nejdříve na zkoušku natřete na předloktí a to v malém množství (pár kapek), pokud by se náhodou vyskytlo zarudnutí pokožky nebo svědění, tak ho raději nepoužívejte. Ricinový olej se prodává tepelně upravený, ale nemusí zapasovat každému, nejdříve ho vyzkoušejte.

Pro krásu a zdraví můžete použít i olivový olej, který má podobné perfektní účinky na vnější a také vnitřní zdraví.

Share Button