Už jste zkusili mast z kostivalu lékařského a jírovce maďalu? Ověřte si ji!

mast z kostivalu a kastanu

O masti z jírovce maďalu jste asi už slyšeli, ale víte jak to zapůsobí, když zkombinujete kostival lékařský a jírovec maďal??? Síla této masti je o to větší! Co za látky obsahuje mast z kostivalu a jírovce, jaké účinky má na zdraví tato mast a jak ji používat???

O masti z kostivalu a kaštanu

Mast z kostivalu a kaštanu není výlučně z kostivalu lékařského a jírovce maďalu, je vyrobena z více léčivých bylin (viz níže). Tato léčivá mast se používá hlavně při bolesti kloubů, svalů, otocích končetin, různých kožních defektech (zánětech), křečových žilách a podobně. Tato mast je vlastně vazelína z výtažky z léčivých bylin. Obsahuje množství léčivých látek, které pomáhají hlavně zvenčí.

gastany v trave

Z čeho je mast z kostivalu a jírovce?

Vazelína, výtažky z kostivalu lékařského, jírovce maďalu, bezinky, levandule lékařské, grapefruitu a z rozmarýnu lékařského.

O kostivalu lékařském

Kostival lékařský (lat. Symphytum officinale) – čeleď borákovitá

kostival lekarsky

Kostival lékařský je léčivá bylina, která dorůstá do výšky kolem 1 metr. Tato léčivá bylina má ráda slunce a najdete ji do výšky až 800 m.n.m. Z kostivalu lékařského se sbírají pro léčebné účely jeho kořen a i listy. Kostival má všestranné využití, pomáhá vnějšímu ale i vnitřnímu zdraví.

O kaštanu koňském

Jírovec maďal (lat. Aesculus Hippocastanus) – čeleď pagaštanovitá

Jírovec maďal je opadavý mohutný strom, který roste do výšky 25 – 35 metrů. Kvete krásnými třásněmi květů, které mohou mít velikost až 25 – 30 centimetrů. Květy jírovce jsou bílé, krémové barvy a uprostřed mají růžové až červené tečky. Listy má složené z 5 – 7 listů, zelené barvy. Kůra jírovce je v mládí šedé barvy a časem se zatmavuje až do skoro černé tmavé barvy. Plody kaštanu koňského jsou typické kaštany, které sbíráme na výrobu podzimních ozdob nebo panáčků. Jírovec maďal není jedlý, používá se při výrobě kosmetiky a doplňků stravy.

kvety kastanu

Klikněte sem a dozvíte se něco více o kaštanu jedlém. Kaštan jedlý se konzumuje jako pečené ořechy a jírovec maďal se pouze sbírá na podzimní ozdoby, výrobu panáčků a kosmetiky. Nezaměňujte si tyto dva druhy.

Co obsahuje mast z kostivalu a jírovce?

Tyto účinné látky se nacházejí v masti z kostivalu a kaštanu a právě tyto látky z ní dělají dobrého pomocníka pro zdraví…

Allantoin, třísloviny, pryskyřice, flavonoidy, silice, cholin, kyseliny, minerální látky, vitamíny, tuk.

Vlivy masti z kostivalu a kaštanu na zdraví

Mast z kostivalu a kaštanu koňského se používá k aplikaci pouze zvenčí, ale účinky se projevují i ​​zevnitř…

mast z kostivalu a kastanu

  • Odstraňuje záněty a špatně se hojící rány
  • Podporuje hojení kožních onemocnění
  • Odstraňuje bolesti kloubů
  • Odstraňuje bolesti svalů
  • Eliminuje křečové žíly a otoky
  • Regeneruje zlomeniny
  • Prokrvuje končetiny, odstraňuje pocit studených nohou
  • Vhodné při revma, Dne, Ostreoporóze
  • Odstraňuje tvrdé místa pod kůží (vyrůstat, tukové ložiska)
  • Vhodný při hemoroidech

Použití masti z kostivalu a kaštanu

Použití této masti je velmi jednoduché a vždy ji používejte na umytou a suchou pokožku. Dostatečné množství masti z kostivalu a jírovce si aplikujte na dané místo, jemně promasírujte a nechte působit. Dané místo můžete provázat potravinářskou fólií nebo obvazem. Nanášejte 1 – 3 krát denně.

Kliknutím zvětšíte

info obrazek mast z kostivalu a kastanu

Když kliknete sem, tak se dozvíte vše důležité o kostivalu lékařském. Jaké má účinky na zdraví, co za látky obsahuje a recepty, jak použít kostival v praxi.

Share Button