Suchá pleť, nepodceňujte ji… Jsou zde 2 recepty na suchou pleť.

Suchá pleť je na první pohled „běžná záležitost“, kterou se nám nechce nějak „extra“ řešit. Suchou pleť nestačí natřít prvním krémem, který přijde pod ruku, tento problém je třeba řešit komplexně. Dlouhodobé zanedbání suché pokožky s sebou nese několik „strašáků“, podchyťte tento problém ještě v začátcích.

Je pravda, že na suché pleti vidět spíše vrásky, v porovnání s mastnou pletí. Suchá pleť není přitažlivá, když už ve 30 tce budete mít viditelné hluboké vrásky, kterých se pak těžko zbavíte… Chodit na botox vícekrát do roka, to asi není rozumná možnost. Zkuste těmto problémům předcházet účinnou prevencí a mějte zářivou a svěží pokožku díky těmto jednoduchým domácím receptům. Ušetříte spoustu peněz za drastické zákroky u plastického chirurga.

Proč mám suchou pokožku?

Nejčastěji se suchá pokožka vyskytuje právě díky těmto vlivům.

  • Působení chladného a větrného počasí
  • Silné sluneční záření a horko
  • Nadměrné používání mýdla a kosmetiky, která vysušuje pleť
  • Strava chudá na vitamíny
  • Nesprávné ošetřování pleti
  • Nedostatečný pitný režim
  • Kouření

Příčiny proč máte suchou pokožku jsou různé, ale častokrát je to dědičná záležitost, která se dědí. No ať jste v jakékoliv skupině, tak vždy víte své pleti pomoci, aby byla zdravá a krásná. Nemusíte hned kupovat drahé krémy, nejprve zkuste pravidelně aplikovat jednoduché recepty a během měsíce uvidíte jaké pozitivní změny to přineslo. Pokud po měsíci nebudete spokojeny s výsledkem, tak pak navštivte kosmetičku, která Vám doporučí další postup řešení suché pokožky

1. Recept na banánovo-kokosovú masku

Tento recept je velmi snadný a uvidíte, jaký vliv bude mít na Vaši pokožku.

kokosove kousky s kokosovym sirupem

Potřebujete: 1 ks banán (menší), 1 lžičku kokosový olej, miska a vidlička

Oloupaný banán vložte do misky a popučte ho vidličkou na jemnou kaši, do této kaše pak přidejte kokosový olej a vymíchejte to na hladkou hmotu. Tuto hladkou hmotu si nanášejte na očištěnou, omytou a vysušenou pleť (čelo, tváře, nos, brada, krk, kromě očí). Masku nanášejte na celý obličej kromě očí, pouze do okolí kruhů pod očima. Když máte masku nanesenou, tak ji nechte působit alespoň 20 – 25 minut a poté ji smyjte teplou vodou (ne horká ani studená, vlažná voda). Tuto masku můžete aplikovat při velmi suché pokožce 2 krát do týdne a při mírně suché pokožce 1 krát týdně. Pokud Vás trápí suchá pokožka na rukou, krku nebo jiné části těla, tak tuto masku můžete aplikovat na jakoukoliv část těla.

2. Recept na medovo-jahodový zábal

Med, jahody a jogurt nejsou jen chutnou kombinací pro žaludek, ale také přínosnou pro pokožku.

zena sedi na masaznim stole s miskou medu

Potřebujete: misku, 5 PL bílého jogurtu, 4 ks jahody, 1 PL medu

Jednoduchá ale velmi účinná maska, která zaručuje výživu pleti a po pravidelné aplikaci zajišťuje normální mastnou pokožku. Do misky vložte bílý jogurt, jahody, med a tuto hmotu dokonale vymícháme. Tuto masku nanášejte na očištěnou a vysušenou pokožku kde ji nechte působit 15 – 20 minut. Po tomto čase masku omyjte teplou vodou a jemně vysušte ručníkem. Tuto kúru můžete aplikovat 3 – 4 krát do měsíce.

Jednoduché recepty pomohou Vaší pleti a také ušetří dost peněz…

Share Button