Na co je nejúčinnější kopřivová šťáva a jak ji užívat???

kopřivový čaj v pohári a kopřiva v misce

Kopřivová šťáva je silnou pomůckou zdraví… Proč právě kopřivová šťáva je tak dobrým a účinným pomocníkem, co obsahuje, jaké různé účinky má na zdraví, jak si připravit kopřivový sirup a jak používat kopřivovou šťávu zvenku a zevnitř???

O kopřivové šťávě

Čistou kopřivovou šťávu koupíte v různých prodejnách se zdravou výživou. Obsahuje až 99% čisté kopřivové šťávy a jako konzervant je použita pouze kyselina citronová, takže jde o “čistý” produkt. Tento úžasný a zdravý produkt má silné účinky na organismus zvenku a zevnitř. Podívejte se co za produkt je kopřivová šťáva a možná si ji i Vy koupíte. Během chvíle pocítíte první změny na svém zdravý a i kráse.

Co obsahuje kopřivová šťáva za účinné látky?

Kopřivová šťáva není žádné “Béčko”, obsahuje silné a účinné látky pro náš organismus, aha které…

Vláknina, bílkoviny, sacharidy, tuk, vápník, hořčík, draslík, železo, sodík, křemík, vitamín A, B, C, K, betakaroten, třísloviny, chlorofyl, kyselina listová a kyselina pantothenová.

Léčivé čerstvé listy kopřivy

Nutriční hodnota – kopřivová šťáva (100ml)

Kcal–  41  KJ – 172,2  Bílkoviny– 4 g  Sacharidy– 6 g

Tuk –  0,4 g  Vláknina – 0,3 g  Voda – 89 g

Jaké pozitivní účinky má kopřivová šťáva na zdraví?

Tyto pozitivní účinky lze dosáhnout pouze při správném dávkování, denní doporučené dávkování nepřekračujte!

 • Silná podpora imunity, ochrana buněk a jejich regenerace
 • Prevence civilizačních onemocnění a vzniku rakoviny
 • Podporuje trávení a pravidelnou stolici
 • Zvyšuje vylučování žluči a tím podporuje chuť k jídlu
 • Pročišťuje a obnovuje střevní mikroflóru
 • Detoxikace organismu a pročištění krve
 • Podporuje tvorbu červených krvinek (krvetvorbu), mírně ředí krev
 • Prevence a léčení Anémie
 • Pročišťuje cévy a eliminuje tvorbu krevních sraženin
 • Odstraňuje bolesti kloubů a kyselinu mléčnou
 • Prevence a léčení Dny a revma
 • Močopudné účinky, pročišťuje ledviny a močové cesty
 • Pročišťuje a regeneruje játra
 • Eliminuje maštění vlasů a lupů, podporuje jejich růst
 • Čistí, zlepšuje kvalitu a hojení pokožky

olej v malé flašce a čerstvé listy kopřivy

Dávkování kopřivové šťávy – užívání kopřivové šťávy

Kupovanou 99% kopřivovou šťávu je ideální užívat 1 – 2 krát denně po 25 ml. Kopřivovou šťávu užívejte 20 – 30 minut před jídlem na lačno. Toto dávkování nepřekračujte, protože to můžete mít vedlejší účinky (nevolnost, krvácivost, bušení srdce a podobně). Kúru se kopřivový šťávou dělejte maximálně 3 týdny, pak si dejte pauzu. Před použitím zatřepat a kopřivovou šťávu mějte v chladničce. Do 3 týdnů po otevření spotřebujte.

Venkovní použití kopřivové šťávy

Tuto kopřivovou šťávu můžete používat i zevně, podívejte se při jakých vnějších problémech je nejúčinnější a jak ji použít.

Lupy, vypadávání vlasů nebo nevýrazné vlasy – kopřivovou šťávu si 3 krát týdně vtírejte do pokožky vlasů. Délku kúry si určujete samy, pokud nevidíte výsledky.

Ekzém, akné, podrážděná pokožka, rány – čistou kopřivovou šťávu si aplikujte na čistou a suchou pokožku na vatovém tampónu nebo vatové tyčince do uší (dle rozsahu) a podle potřeby. Délka kúry není také omezena, dokud neuvidíte výsledky a zlepšení stavu pokožky.

Jak připravit kopřivový sirup? Recept je tu!

Kopřivový sirup je podobně jako bezový sirup velmi chutnou a zdravou vymožeností… Vyzkoušejte si udělat domácí kopřivový sirup a určitě neolitujete.

Žena seká zelené listy kopřivy

Potřebujete: 60 ks celé rostliny mladých kopřiv, 20 čerstvých květů bezu (pokud máte), 60 g kyseliny citrónové, 2,5 kg třtinového cukru, 3 litry vody.

Květiny bezu a mladou kopřivu omyjte pod studenou tekoucí vodou. 3 litry vody převařte v hrnci a pak nechte přirozeně vychladnout. Potom do hrnce přidejte kopřivu a květiny bezu a dejte někam stranou. Při pokojové teplotě nechte louhovat tuto hmotu alespoň 2 – 3 dny. Potom přidejte kyselinu citronovou, cukr a postavte tento hrnec na plotnu a jemně přihřejte, aby se cukr a kyselina citrónová rozpustili. Nesmí se to vařit ani být horké. Pak tento sirup přeceďte, aby tam nebyly části rostlin a samotnou tekutinu dejte do lahví, uzavřete a dejte do chladničky. Tento kopřivový sirup nemusíte sterilizovat.

UPOZORNĚNÍ

Lidé se žaludečními vředy, kardiovaskulárními chorobami, těhotné, kojící ženy, lidé se špatnou srážlivostí krve ať se raději poradí se svým lékařem před zahájením užívání kopřivové šťávy.

Co za rostlinu je kopřiva dvoudomá, co obsahuje, kde roste, jaké má účinky a jak užívat kopřivu v jejích různých podobách?

Share Button