5 tipů na krásnější a hustší řasy. “Kouzelný” pohled na dosah.

řasy

Mít krásné, husté a dlouhé řasy je snem každé ženy, ale jak na to, když si nechci dát prodlužovat své řasy? Je tu pár triků a tipů co dělat a co nedělat, aby Vaše řasy nabraly objem a Váš pohled byl “pohlcující”… Prý jsou oči oknem do duše člověka, podtrhněte to okouzlujícím pohledem! Podpořte své řasy těmito tipy a již brzy budete mít hezčí a hustší řasy…

O řasách

Řasy se věkem a životním stylem mění. Věk ovlivnit neumíme, ale životní styl určitě ano! Na kvalitu řas, stejně jako kvalitu vlasů, kůže a nehtů, působí strava kterou konzumujete, pitný režim ale i fyzická aktivita. Obohaťte svou stravu o ovoce, zeleninu, dobré tuky a řasy budou mít mnohem lepší vnitřní výživu pro svůj růst… řas roste měsíc až měsíc a půl a pak vypadává a roste další. Je to koloběh, který se dá podpořit těmito tipy na hezčí a hustší řasy. Vyzkoušejte některé z těchto tipů na hezčí a hustší řasy a uvidíte ten rozdíl…

5 tipů na hezčí řasy – co dělat?

1 Jemně a pravidelně odličujte

Přišli jste utahaná domů z práce a nechce se Vám odlíčit??? Chyba! Tyto chyby si řasy pamatují a pak se nemůžete divit, že když se o ně patřičně nestaráte, tak jsou řídké a nevýrazné. Těch 5 – 10 minut denně Vás nezabije… Odličujte se pravidelně, každý večer, pokud jste měli nalíčené oči Když se odlíčit, tak si řasy “nedrásajte” silnými pohyby, přejíždějte po nich jemně směrem od hora (čela) dolů (ke bradě ). Preferujte kosmetiku určenou na oči, víčka nebo rovnou na řasy s obsahem vitamínů A, B a E a tak lépe vyživíte pokožku a samotné řasy.

zena s lupenmi kvetov

2 Používejte kvalitní kosmetiku (bez alkoholu)

Odličování, výživa a krémování by mělo být základem pro pěkný a zdravý pohled, řasy a i eliminování kruhů pod očima. V drogerii, u kosmetičky nebo v lékárně se informujte o vhodném přípravku na podporu růstu a regenerace řas. Zvolte však kosmetiku s obsahem vitamínů a hlavně bez alkoholu, který ničí jemnou pokožku oka!

arganové semena v kozmetice

3 Aloe vera

Pokud máte doma rostlinu aloe vera, tak jste “vyhráli”. Odstřihněte list aloe vera, vložte jej do mixéru a rozmixujte na kaši. Pak do něj přidejte pár kapek olivového oleje. Toto sérum naneste na vatový tampon na odličování a jemně s ním přejíždějte celou plochu řas (vrchní víčko). Dejte ale pozor aby se tato maska nedostala do oka, pokud ano, tak ho jen opláchněte teplou vodou. Tuto kúru na krásnější řasy si můžete dělat podle potřeby 1 – 4 krát týdně.

aloe vera v sklenenom pohari

4 Olejujte, olejujte, olejujte

Ricinový, olivový, kokosový, mandlový, arganový nebo lněný… Každý z těchto olejů můžete použít pro správnou výživu a regeneraci Vašich řas. Vyberte si jeden z těchto olejů, pár kapek naneste na vatový tampon na odličování a jemně s ním přejíždějte (odlíčené, čisté) víčko oka, tedy oblast řas. Takto si můžete “masírovat” víčko oka 3 – 7 krát v týdnu. Buďte však opatrná, aby se Vám olej nedostal do oka, pokud se dostane vypláchněte ho teplou vodou. Všechny tyto oleje, vyživí pokožku, samotné řasy a urychlí jejich růst a regeneraci.

kokosovy sirup a kokosove mleko

5 Zelený čaj

Zalijte si zelený čaj, dejte ho louhovat podle návodu a pak si dva sáčky odložte stranou. Když budou teplé, tak si je dejte na odlíčené, čisté a zavřená víčka očí. Nejlepší bude, když si při této kúře lehnete, aby Vám sáčky zeleného čaje drželi na Vašich očích. Teplé sáčky na očích nechte alespoň 10 a klidně i 20 minut. Tuto kúru si dělejte 2 – 4 krát týdně, podle potřeby.

olej zo zeleneho caje s koupelnymi kameny

Tipy na hezčí řasy – co nedělat?

  • Pokud se dá, tak se neličte každý den. Dopřejte svým očím odpočinek od řasenky a různých líčidel.
  • Nezdržujte se v zakouřených prostorách. Vašim očím a pokožce tímto vůbec neprospějete …
  • Neodlíčujte si oči s přípravkem, který obsahuje alkohol.
  • Neodlíčujte se “silnými” pohyby a drásaného oka.
  • Nezapomínejte se odlíčit každý den, kdy jste byla nalíčená

mamma gel zena

Prý jsou oči oknem do duše člověka, podtrhněte to okouzlujícím pohledem!

Share Button