Detoxikace tlustého střeva – očista střev
Detoxikace tlustého střeva se dá realizovat množstvím způsobů. Na trhu jsou různé detoxikační čaje, tabletky, přístroje a podobně. My jsme si pro Vás zvolili méně náročnou cestu, kterou se můžete dokonale pročistit. V tlustém střevě se při nezdravém stravování a špatných návycích hromadí odpad z celého těla. Zbytky nestrávené potravy, toxické látky a jiné odpadky, kterých se tělo nedokáže zbavit se hromadí ve střevě. Podle “správnosti“ by celý odpad měl z těla přirozenou cestou ( stolicí ) odejít. Ale to se dá jen tehdy, když střevní klky budou čisté a nánosy odstraněny.
Po pročištění Vám bude správně fungovat nejen trávení ale i vyprazdňování a vstřebávání potřebných živin do krve a oběhového systému. Udržet si čisté tlusté střevo po přečištění je důležité, aby se Vám opět nepridružili zdravotní problémy. Zde je důležité dodržovat zdravé stravovací návyky a mít stravu bohatou a pestrou na vlákninu, minerály a vitamíny.
Vliv na zdraví – detoxikace střev tlustého střeva)
Dokonalé pročištění tlustého střeva od toxických látek
Zvýšení peristaltiky střeva
pravidelná stolice
Zvýšení imunity (díky vstřebání více živin z potravin)
Odstranění plynatosti a křečí
Odstranění případných průjmů (choroboplodné zárodky zmizí ze střeva)
Kdy začít očistu – detoxikaci střev?
- Průjmy, zácpa
- Plynatost, křeče, bolesti břicha
- Pocit plného břicha
- Bolesti hlavy
- Zapáchající stolice
Jak detoxikovat tlusté střevo?
Pročistit se jednorázově projímadly nebo klystýrem je ve většině případů neškodné řešení , ALE!
Pokud používáte častěji projímadla nebo klystýr k dosažení pravidelné stolice, za krátkou dobu si vypěstujete návyk – “závislost” na projímadel z níž se budete těžko dostávat. Střeva si velmi snadno zvyknou na takových pomocníků a pak “zleniví”. Již nebudou činné a nastanou dlouhodobé zácpy, bolesti břicha, křeče a zatoxikovanie těla odpadními látkami, které nemají možnost tělo přirozeně opustit. Další problém při takových metodách očisty je odstraněna střevní mikroflóra , která udržuje chráněny střevo před odpadem. Střevní mikroflóra a ochranný sliz na stěnách střev mají za úkol ochránit co nejvíce částí střeva před narušením bakteriemi, infekčními a choroboplodnými zárodky. Při narušení této ochranné fólie se mohou vyskytnout mnohé zdravotní komplikace. Proto raději vyzkoušejte naši detoxikační kúru a tak se vyhnete výše vypsaným problémům.
Postup – nenásilná detoxikace tlustého střeva – očista střev
Délka této kúry není přesně určena, ale neměla by mít méně než 14 dní, aby byl účinek kompletní. Denní doporučená dávka vlákniny je 20-30 gramů. Při této očistné kúře třeba dosáhnout hodnotu přibližně 50 gramů vlákniny. V praxi to znamená: cca 5-8 kousků ovoce nebo zeleniny za den. Kromě zeleniny a ovoce konzumovat celozrnné těstoviny, celozrnné pečivo, ovesné vločky, hnědou rýži a malé množství ryb – jinak vyloučit ze stravy alkohol, sladkosti, smažená jídla, mléčné výrobky, maso a bílý cukr. Další důležitý bod kúry je 3 – 3,5 litru čisté vody za den. Zajistíte přirozenou očistu stěn tlustého střeva a omytí nánosů toxinů. Poslední bod je aktivní, cílený pohyb alespoň 15 minut za den. Činnost střev je ovlivněna z velké míry i pohybem. Klky střev jsou pohyblivější při cílené a pravidelné aktivitě.
- Délka minimálně 14 dní
- 5 – 8 kousků zeleniny a ovoce a den
- Strava bohatá na vlákninu, minerály, vitamíny a stopové prvky
- Vyhýbat se alkoholu, smaženým jídlům, cukru, tuku, masu a mléčným výrobkům
- Denní příjem tekutin 3 – 3,5 litru čisté vody
- Minimálně 20 – 30 minut cíleného pohybu za den
I tak ale musím na závěr napsat poznámku . Pokud je zdravý životní styl Váš dobrý „kamarád” tak očistu střev, resp . detoxikaci tlustého střeva v úvodním vnímání pravděpodobně nikdy potřebovat nebudete