Jak se připravuje špaldová káva a jaké má účinky na zdraví?

Celá zrna špaldy s dřěvenou lžící na stole

Pokud i Vy patříte do skupiny lidí, který nemohou pít klasickou kávu s kofeinem, tak je tu zdravé řešení! Nabízí se Vám tato špaldová káva, která neobsahuje kofein. Tato káva je zdravou náhradou klasické kávy a navíc má i zdravotní pozitiva. Takže co obsahuje špaldová káva a jak ji připravit???

O špaldové kávě

Špaldová káva je obilná náhrada klasické kávy, bez kofeinu. Tuto kávu bez kofeinu mohou pít skutečně všichni. Je to chutná a zdravá náhrada kávy, z níž vyhovíte každému. Špalda je starý druh pšenice (nešlechtěný), který má řadu pozitivních látek. Tato špaldová káva má jemnou chuť po oříšcích a tím, že neobsahuje kofein, tak není návykovým nápojem. Pozor však ať dají celiatici, protože špaldová káva obsahuje lepek.

Co obsahuje špaldová káva?

Pokud jste si mysleli, že tato káva obsahuje pouze sacharidy, tak jste na omylu, tyto všechny účinné látky jsou v špaldové kávě…

Vitamíny B, sacharidy, bílkoviny, vláknina, tuk, kyselinu listovou, železo, vápník, hořčík, selen, mangan, fosfor, draslík, zinek a měď.

Domácí špaldová káva ze špaldy ve flašce

Má nějaké účinky špaldová káva?

Není to jen tak nějaká náhrada kávy… Špaldová káva má skutečně pozitivní vliv na zdraví, podívejte se na to…

  • Podporuje trávení a uklidňuje žaludek
  • Podporuje pravidelné vyprazdňování
  • Odstraňuje zácpu a plynatost
  • Podporuje imunitní systém
  • Podporuje pevnost a regeneraci kostní a kloubní tkáně
  • Prevence Osteoporózy
  • Zlepšuje kvalitu pokožky, nehtů a vlasů
  • Eliminuje hladinu tuků v těle (cholesterol, tlak)
  • Prevence vzniku kardiovaskulárních onemocnění
  • Zklidňuje nervový systém, eliminuje stres

Jak si udělat špaldovou kávu (neinstantnú)?

Příprava špaldové kávy je jiná, než příprava klasické kávy. Do této kávy si můžete přidat rostlinné mléko a pokud se Vám bude žádat, tak i nějaké zdravější sladidlo (stévie sladká, med…).

Žena drží pohár špaldové kávy

Potřebujete: 1 PL špaldové kávy, 2,5 deci vody.

Do menšího hrnce dejte 2,5 deci vody a přiveďte k varu. Do vařící vody nasypte 1 PL špaldové kávy a vařte přibližně 2 – 4 minuty. Potom vypněte a ještě nechte kávu “vylouhovat” 4 minuty.

Jak si udělat instantní špaldovou kávu?

Tato příprava je stejná, jako příprava klasické rozpustné kávy. Je to rychlé a pohodlné. Do této kávy si můžete přidat mléko nebo sladidlo.

Potřebujete: 1 – 2 lžičky instantní špaldové kávy, 2 deci vody.

Instantní špaldovou kávu dejte do hrnku, zalijte vroucí vodou a rozmíchejte. Pokud chcete, tak si do ní přidejte sladidlo a mléko, ale to není třeba, chuť špaldové kávy je výborná.

UPOZORNĚNÍ

Špaldová káva je z obiloviny špalda a obsahuje lepek. Lidé s celiakií, ať tuto kávu nepijí, mohou si přivodit bolesti břicha, plynatost, průjem či nevolnost. Jiná omezení v pití této kávy nejsou.

Kliknete pro zvětšení

Info obrázek špaldové kávy

Klikněte sem a dozvíte se něco nového a užitečné o dalším špaldovém produktu – špaldové mouce.

Share Button