Chlorella – účinky

Chlorella je známá svými účinky na organismus. Alespoň to tvrdí její výrobci. Je sice pravda, že obsahuje mnoho živin, ale setkáte se i s názorem, že je zbytečně drahá. Níže uvedené účinky jsou individuální a nemusí je každý dosáhnout. Před užíváním chlorelly se poraďte se svým lékařem.

Pomáhá při detoxikaci organismu

Jednou z největších přednosti chlorelly je detoxikace a očista střev. Výrazně zlepšuje trávení, zlepšuje činnost střev, stimuluje růst prospěšných bakterií, absorbuje a anuluje nežádoucí a škodlivé látky přijímané v potravě, které se vstřebávají do těla s nevhodné potravy.

Škodlivým látkám v našem těle vytváří nepřijatelné prostředí a tím prospěšným napomáhá a vytváří prospěšné prostředí.

Podporuje lepší trávení a vylučování

Potraviny obsahují stále více nežádoucích látek, které mají negativní vliv na chod celého metabolismu.

Díky přítomnosti enzymů jako pepsin a chlorofyláza obnovuje a vytváří zdravou střevní mikroflóru, optimalizuje trávení a odstraňuje metabolické zplodiny. Podporuje zpracovávání přijímané potravy a vstřebávání živin do těla. Pomáhá při udržování hladiny pH a zabraňuje prokysličení.

Užívání chlorelly je také prevence proti zácpě a také zabraňuje absorbování toxinů ze stolice spět do krevního oběhu.

Urychluje hojení ran

Významně zvyšuje schopnost obnovování a růstu buněk a jejich regeneraci. To znamená, že chlorella je vhodným přípravkem těla pro celkovou regeneraci například po operacích.

Obnovuje také kožní buňky. Pomáhá při léčení ekzémů, popálenin, vředů a jiných špatně se hojících poškozením. Celkově dochází k rychlejšímu zacelení.

Imunitní systém

Je silnou podporou pro imunitní systém, pokrývá téměř všechny potřebné živiny a zbavuje tělo nežádoucích toxických látek. Dodává tělu přesně to, co mu chybí, aby se dokázal účinně bránit proti negativním vnějším vlivům.

Chlorella má schopnost odstraňovat z těla škodlivé látky dříve, než způsobí rakovinu nebo jiná vážná onemocnění. Rovněž pomáhá při léčbě nádorů, AIDS a jiné degenerativní onemocnění.

Vysoký obsah antioxidantů, především betakarotenu ochraňuje i imunitní systém před poškozením volnými radikály.

Obnova a regenerace buněk

Pomáhá při obnově poškozeného genetického materiálu lidských buněk, zpomaluje proces stárnutí.

Pokud jsou naše nukleové kyseliny dobře obnoveny a schopny výkonně fungovat, pak se naše tělo zbavuje toxinů a nemoci se nám vyhýbají. Buňky mají zvýšenou schopnost samo obnovy a celková vitalita těla se zvýší.

Vedlejší účinky chlorelly

Zatím nejsou zjištěny žádné vážnější vedlejší účinky. No jsou to například méně vážně: zvracení, průjem. Pokud se ale dostaví jiné nežádoucí účinky je třeba ihned zastavit přijímání chlorelly. Problémy mohou mít lidé citlivý na jednotlivé složky chlorelly. Proto se o vhodnosti užívání chlorelly poraďte se svým lékařem

Share Button