Předávkování vitamíny

Dnešní doba nám dává stále méně času na to, abychom žili zdravěji – alespoň si to spousta lidí myslí. A proto péči o zdraví často sestává pouze z ranní dávky vitamínů (pokud vůbec). Na ostatní nemáme čas nebo chuť.

Ale pozor, příliš mnoho vitamínů v umělé – tabletové formě může mít za následek více problémů a užitku. Namísto pomoci našemu organismu mu můžeme ještě více uškodit.

Předávkování vitamíny je možné. Ale předávkovat se nedá vitamíny z běžné stravy. Právě naopak, z běžné stravy je těžko získat doporučené množství potřebných látek a proto přicházejí na řadu výživové doplňky.

K předávkování vitaminy může dojít pouze při konzumaci těchto výživových doplňků a nedodržení pokynů dávkování na příbalových letácích. Pokud si myslíte, že čím více tabletek sníte, tím budete zdravější, tak jste na velkém omylu! Předávkování vitamíny se projevu různými zdravotními komplikacemi, od méně závažných až po velké zdravotní problémy. Proto dodržujte doporučení dávkování na výživových doplňcích.

Zvláště nebezpečné jsou vitamíny A, D, E a K, protože jsou rozpustné v tucích a z těla se těžší vylučují. Při jejich nadměrné konzumaci působí toxicky na orgány, jako jsou například: játra, ledviny nebo oči.

Jak se projevuje předávkování jednotlivými vitaminy, resp. jaké mohou být první příznaky předávkování najdete pod jednotlivými vitamíny.

Vitamín A – předávkování

Vitamíny skupiny B – předávkování

Vitamín C – předávkování

Vitamín D – předávkování

Vitamín E – předávkování

Nezapomínejte, že i dobrého moc škodí. A při vitamínech – především těch umělých to platí dvojnásob. Vitaminy by měly sloužit jako doplněk k pestré stravě a ne jako její náhrada.

Share Button