5 tipů na účinné přírodní antibiotika.

horúčka chrípka liečba doma

Období chřipky a nachlazení je tady, ale vy se ho už nemusíte vůbec bát, protože jsou tu pro Vás “připravené” účinné přírodní antibiotika. Které jsou to a jak je použít pro co nejlepší efekt na naše tělo??? Pokud nemáte vysokou horečku (nad 39 stupňů), tak zkuste použít některý z těchto tipů, nebo dokonce zkombinujte několik tipů. Pokud budete mít vysokou horečku a Váš stav se nebude zlepšovat, tak určitě navštivte lékaře.

1.Jablečný ocet

Jablečný ocet je kyselým “pomocníkem” zdraví, ale přitom odkyseluje náš organismus. Antiseptické, detoxikační a antibiotické účinky jsou na místě a právě proto je jablečný ocet ideálním pomocníkem. Jablečný ocet obsahuje: vitamíny skupiny B, minerální látky, kyselinu octovou, kyselinu pantotenovou. Jablečný ocet během nemoci užívejte tak, že 1 lžíce jablečného octa smícháte s 0,5 litrem vody a po 2,5 deci vypijete 15 minut před snídaní, před obědem a můžete i před večeří. Jablečný ocet by měl eliminovat horečku a případné bolesti způsobené z ní.

zázvor2.Zázvor

Kořen zázvoru je “klasika”, kterou každý zná, ale máte ho doma pouze během nemoci, nebo stále??? Zázvor se určitě vyplatí mít doma, protože síla a účinné látky, které se v zázvoru skrývají nemají obdoby… Zázvor obsahuje: vitamíny B, C, E, draslík, vápník, hořčík, železo, zinek, fosfor, selen, bílkoviny, vlákninu a antioxidanty. Zázvor během chřipky nebo nachlazení konzumujte ve formě čaje (3 cm kořene zázvoru zalijte litrem vroucí vody, pak přidejte šťávu z citronu, med a pijte po doušcích) nebo si ho přidávejte do jídla (1cm kořene).

kurkuma

3.Kurkuma

Toto žluté indické silné koření je perfektním doplňkem nejen během nemoci, ale i během zdraví jako prevence. Kurkuma má silné detoxikační, antiseptické, antibiotické účinky, dále mimo jiné podporuje i játra, vyprazdňování, vylučování a podporuje vnější a také vnitřní zdraví. Kurkuma obsahuje: vitamíny B, C, E, kurkumin, kapsaicin, piperin, éterické oleje, vlákninu a bílkoviny… kurkumu užívejte během nemoci následovně: 0,5 lžičky kurkumy rozmíchejte v teplé vodě 2 deci (ne vařící) a pijte 3 krát za den před jídlem. Kurkumu si můžete přidat například i jako kari koření, do přípravy různých jídel.

citrón a citronová šťáva4.Citron a česnek

Česnek a citron je silnou kombinací pro dobré zdraví a sílu, sice to dvakrát “nevoní”, ale i přesto je to správná volba hlavně během chřipky či nachlazení. Česnek obsahuje: vitamíny B, C, E, K, vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, fosfor, vlákninu, bílkoviny a silné antioxidanty. Česnek je v každé formě zdraví prospěšný a nejvíce samozřejmě v surové formě. Během nemoci si připravte tento skvělý zdraví prospěšný nápoj ( “elixír zdraví”) a brzy se budete určitě cítit lépe…

5.Odpočinek

Odpočinek, relax a odpočinek jsou u každého druhu léčení tím základním prvkem, který přinese úspěch. Nemůžete čekat, že když budete pít hektolitry čaje, budete se dopovat česnekem, zázvorem a vedle toho budete “létat v práci jako drak”, že uzdraví… Přírodní medicína (bez farmakologie) potřebuje svůj čas a odpočinek. Každou tuto možnost můžete zesílit tím, že budete odpočívat a soustředit se pozitivním směrem na své zdraví a tak přijde skutečné zdraví již brzy.

Inspirujte se 5 tipy, jak posílit svou imunitu… Dokud není pozdě…

Share Button