3 tipy proti chřipce a nachlazení – pomoc z přírody

horúčka chrípka liečba doma

Nastalo období, kdy je chřipka a nachlazení “na každém kroku”… Nemusíte se při prvním příznaku hned “dopovat” antibiotiky nebo jinými léčivy… Někdy stačí i běžná kuchyně a dostupné potraviny. Vyzkoušejte některý z těchto tipů a můžete mít po problému i bez léků či jiné chemie. Pokud během pár dní příznaky chřipky a nachlazení neustoupí, tak navštivte svého lékaře… Pokud horečka vystoupí nad 39, tak také raději navštivte lékaře…

1. tip proti chřipce – česnek, česnek, česnek

Je to stará klasika, která v počátečních stavech chřipky či nachlazení pomáhá. Česnek obsahuje vitaminy B, C, E, K, minerální látky a silné antioxidanty a právě proto je česnek ideální možností, jak se zbavit horečky či nemoci. Česnek má silné antiseptické a také mírně antibiotické účinky. Dávejte si česnek alespoň třikrát denně, buď ke jídlu, do pití nebo si vyrobte česnekovo-citronový “elixír” zdraví. Je to jednoduchá a zaručena zbraň proti chřipce, na chladnutí, protože obsahuje vysokou dávku vitaminu C a i jiných látek, které Vám pomohou.

2. tip proti chřipce – kořen zázvoru

Zázvor je také účinnou klasikou v “přírodní medicíně” nebo v přírodní pomoci zdraví. Zázvor má při pravidelné konzumaci skutečně pozitivní účinky na organismus, protože vitamíny B, C, E, minerály, gingerol a ostatní látky silně podporují imunitu, trávení, detoxikaci Vašeho těla a hlavně, že odstraňuje různé záněty v těle. Zázvor můžete použít ve formě čaje, přidávat ho můžete i do různých jídel.

3. tip proti chřipce – elixír zdraví (kurkuma, kardamon, goji)

Tak tomuto se řekne “elixír zdraví”!!! Když zkombinujete tyto tři extra zdravé koření a bobule, tak sloučením je všechny silný účinků je to záruka, která Vám při pravidelném pití dá zdraví jako vyměněné. Samozřejmě, že to není žádný “všelék” ale při pravidelném pití, doplníte vitamíny, antioxidanty a jiné účinné látky a tak se Vaše zdraví musí zlepšit… Nebojte se přírody.

Recept kurkuma, kardamon a goji bobule

Potřebujete: 1 KL kurkumy, 0,5 KL mletého kardamomu, 2 lžičky goji bobulí, 2 deci vody.

Dejte do hrnku goji bobule a zalijte je vroucí vodou. Přibližně 10 minut počkejte, ať se goji bobule napijí, změknou a pak přidejte kardamon, kurkumu a celé si to můžete rozmixovat ponorným mixérem (nemusíte). Pokud Vám nebude vadit žvýkat měkké goji bobule zuby, tak to mixovat nemusíte. Tento nápoj je jemně hořký, ale většinou zdravé věci nechutnají. Tento nápoj pijte během chřipky a nachlazení 2 – 3 krát denně. Jako prevenci ho pijte 1 – 2 krát denně.

Chřipky a nachlazení se můžete zbavit i s některým z těchto tipů, vyzkoušejte co zabere právě na Váš problém.

Share Button