Je zde 5 receptů na chutné, domácí limonády! Horka už mohou přijít…

domace cerstve limonady

Pokud Vás “nebaví” čistá voda, ale kupované limonády a slazené nápoje nechcete, protože nejsou zdravou možností osvěžení, tak tady máte 5 receptů na chutné, osvěžující domácí limonády. Najdete zde limonády s jahodami, zázvorem, okurkou, citronem, limetkou a… Podívejte se na to, která limonáda se Vám “zalíbí” nejvíce a můžete jít na to…

Recept na limetkovou limonádu s rozmarýnem

Tato domácí limonáda s limetkou a rozmarýnem je velmi lehkým a osvěžujícím nápojem, který pomůže ochladit Vaše tělo.

domaca limonada s rozmarynem

Potřebujete: 1 litr vody nebo minerálky, 4 ks limetky, 2 ks citrony, 4 PL třtinového cukru, led, čerstvé stonky rozmarýnu.

Příprava je velmi jednoduchá. Do džbánu s vodou nebo minerálkou dejte vylisované citróny, 3 limetky, třtinový cukr a vše rozmíchejte. Do sklenic potom přidejte kostky ledu, omytý stonek rozmarýnu a kousky limetky.

Recept na melounovou limonádu

Melounová limonáda je chutným a zdravě sladkým nápojem, vhodným do každého počasí. Obsahuje plno vitamínů a zároveň minimum kalorií, takže jej můžete pít i během hubnutí.

melonova limonada

Potřebujete: 250 g červeného melounu, 1 litr vody nebo minerálky, 2 citrony, 2 limetky, čerstvá máta peprná, 2 PL třtinového cukru.

Očištěný meloun pokrájejte na kostky, pokud jsou v něm semínka, tak je vyjměte. Meloun dejte do džbánu, přidejte vodu nebo minerálku, vylisované citrony, limetky, třtinový cukr, čerstvou mátu peprnou a vše dobře rozmíchejte. Do sklenic si můžete přidat i kostky ledu.

Recept na citronově-zázvorovou limonádu

Tato limonáda nejen skvěle chutná, ale také podpoří Vaše trávení a má řadu pozitivních účinků na tělo, díky citrónu, zázvoru a medu.

limonada se zazvorem a matou

Potřebujete: 1 litr vody nebo minerálky, 4 ks citronů, 3 cm kořene zázvoru, pár květů sušené levandule, nebo 4 stonky květin, 4 PL medu nebo třtinového cukru, lístky máty peprné.

Do džbánu dejte minerálku, očištěný a nastrouhaný zázvor, vylisované 3 citrony, med, lístky máty, sušenou levanduli a dobře to promíchejte. Do sklenic s limonádou potom přidejte kostky ledu a nakrájené citrony na menší kousky.

Recept na jahodovou limonádu

Komu by nechutnaly jahody??? Pokud jich máte dost, tak si určitě tuto limonádu udělejte. Osvěží, výborně chutná, žádné negativum.

jahodova limonada s matou a ledem

Potřebujete: 500 g čerstvých jahod, 1 litr vody nebo minerálky, 2 ks citrónů, 1 ks limetky, lístky máty peprné, kostky ledu, 3 PL třtinového cukru.

Jahody omyjte a 450 g rozmixujte na kaši, dejte do džbánu. Přidejte vodu nebo minerálku, šťávu z citronů, třtinový cukr, umyté lístky máty, a dobře promíchejte. Limetku pokrájejte na měsíčky a dejte do sklenic s jahodovou limonádou jako ozdobu a ostatní jahody jen rozpulte a dejte na kraj sklenic.

Recept na okurkovou limonádu

Tato limonáda je vhodná nejen během teplých dnů, ale i během hubnutí či detoxikační kúry. Má minimum kalorií a zároveň obsahuje účinné látky, pro lepší detoxikaci těla a snazší trávení.

okurkova limonada

Potřebujete: 1 ks salátovou okurku, 1 litr vody nebo minerální vody, 3 ks limetky, máta peprná čerstvé lístky, 3 PL třtinového cukru, kostky ledu (pokud chcete).

Ze salátové okurky si odřízněte přibližně ¼, omyjte, nakrájejte na tenké kroužky a dejte stranou, tato okurka bude na okrasu. Zbylou salátovou okurku očistěte, omyjte, nakrájejte na menší kousky a rozmixujte na kaši. 2 ks limetky odšťavněte a tuto šťávu dejte do džbánu, poslední limetku pokrájejte na plátky nebo měsíčky, bude na ozdobu. Do džbánu dejte okurkovou kaši, vodu, třtinový cukr, lístky čerstvé umyté máty peprné a rozmíchejte. Do sklenic rozlijte okurkovou limonádu a na kraj poháru dejte kroužky okurky, případně limetky a pokud chcete pár kostek ledu.

UPOZORNĚNÍ

Tyto limonády jsou zdravější variantou kupovaných slazených nápojů, ale přece obsahují minimum sacharidů.

S těmito limonádami nenahrazujte klasický pitný režim ve formě vody. Tyto limonády slouží pouze jako zdravější doplněk pitného režimu. Denně vypijte 1 – 2 sklenice těchto limonád, ale doplňujte i vodu z vodovodu, neperlivou minerálku nebo kojenecké vody.

Kliknete pro zvětšení

info obrazek domaci limonady

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na luxusní smoothies nápoje. Je tu kopřivově-jahodové, čokoládové a mangové smoothies, mňam!

Share Button