2 recepty na extra cuketové placičky.

zeleninové placky s cuketou, mrkví, ovesnými vločkami a chia semínky

Cuketové placky jsou chutné a syté jídlo, které můžete jíst i během horkých letních dnů nebo během hubnutí… Tyto recepty jsou lehčí forma, jak klasické placky smažené na oleji. Jsou zde recepty na cuketové placky s bramborami (bez laktózy) a pak můžete vyzkoušet i druhý recept Cuketová placek se sýrem (s laktózou). Tyto lehčí recepty můžete doložit salátem z čerstvé zeleniny a podávat je například i na grilování či opékání… Určitě s nimi uspějete!

Recept chutné cuketové placky (bez laktózy)

cuketa recepty

Potřebujete: 1 větší cuketa, 5 brambor, 2 cibule, 2 vajíčka, 1 PL majoránky, 1 lžičku mořská sůl, černý mletý pepř podle chuti, 5 stroužků česneku, 1 lžičku grilovací nebo americké koření, 1 PL červená sladká paprika, 4 PL libovolné mouky a 4 PL strouhanky.

Cuketu oloupejte, rozpulte, vyberte jádro a nakrájejte na menší části. Takto připravenou cuketu nastrouhejte na hrubším struhadle do větší misky. Stejně očistěte brambory, omyjte a na jemném struhadle nastrouhejte ke cuketě. Cibuli očistěte a na hrubém struhadle nastrouhejte ke bramborám a cuketě. Česnek oloupejte a protlačte do hmoty. Tuto směs nechte odstát při pokojové teplotě alespoň hodinu a průběžně z ní polévkovou lžící odstraňujte nadbytečnou vodu. Na konec přidejte rozbité vajíčka, všechny koření, mouku, strouhanku a celou hmotu důkladně promíchejte na hustší hmotu. Ať se spojí všechny chutě a suroviny. Pak si na plech dejte pečící papír a z těsta (cuketové hmoty) porobte placky o velikosti dlaně. Troubu rozehřejte na 180 stupňů a placky pečte 45 – 60 minut. Uvidíte podle barvy placek. Hotové placky mají hnědavé “křupavou” barvu.

Recept cuketové placky se sýrem (s laktózou)

Potřebujete: 1 cuketa (střední), 3 brambory, 1 cibule, 4 stroužky česneku, 1 lžíce majoránky, 1 lžička mořské soli, 1 PL mletá sladká paprika, 150 g tvrdého sýra (30% tuku), 1 vajíčko, 4 lžíce mleté ovesné vločky.

Cuketu oloupejte, překrojte a odstraňte jádro. Nastrouhejte ji na hrubším struhadle, tak jistě oloupejte a nastrouhejte i brambory, cibuli a stroužky česneku protlačte do hmoty. Tuto hmotu nechte odstát půl hodiny a mezi časem odstraňujte tekutinu, která tam vzniká. Pak přidejte ovesné vločky, vajíčko, koření a nastrouhaný sýr. Celou hmotu důkladně promíchejte a pak ji můžete dát na plech s pečícím papírem. Vytvářejte z těsta placky o velikosti přibližně dlaně. Zapněte troubu na 190 stupňů a cuketové placičky pečte 50 – 60 minut. Ke konci pečení placky sledujte, když se začne sýr hnědnout, tak je vypněte a je hotovo. Ke tímto placku si můžete dát čerstvou zeleninu dle výběru a zkombinovat to můžete is nějakým dresinkem z bílého jogurtu nebo z kyselé smetany. Tatarské omáčce a majonéze se vyhněte…

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na lahodné polévky z cukety! Krémové, se sýrem nebo s houbami, která bude ta Vaše???

Share Button