3 recepty na zdravé a chutné zeleninové saláty

zeleninový šalát s jogurtom

Inspirujte se některým z těchto receptů na zeleninové saláty, které Vám zachutnají a také dodají vitamíny, minerály a vlákninu Vašemu zdraví. Zelenina nemusí být pouze fádní a “nudná”. Stačí pár potravin a máte plnohodnotné jídlo nebo chutnou a lehkou přílohu ke masovým, bramborovým nebo rýžovým jídlům.

Recept lehký zeleninový salát

Tento lehký a zdravý salát se hodí jako příloha ke masovým, bramborovým nebo rýžovým jídlům.

Potřebujete: 3 ks rajčata, 2 ks papriky (1 ks červená, 1 ks zelená), 4 ks ředkvičky, 1 jarní cibulka, špetka mořské soli, špetka mletého pepře, 1 lžičku octa a 1,5 deci vody.

Omytou zeleninu si pokrájejte na menší části (kostky, kroužky) a vložte do větší mísy. Přidejte špetku soli, pepře a ocet smíchaný s vodou. Vše promíchejte a dejte do lednice.

Recept zeleninový salát s bílým jogurtem

Tento zeleninový salát je výživnější protože obsahuje bílý jogurt a také sýr a proto jej můžete konzumovat jako přílohu ke masu nebo jako hlavní jídlo například během hubnutí, nebo chcete-li lehkou večeři. Během letní grilování je to vhodné osvěžení…

Potřebujete: 1 ledový salát, 3 ks rajčata, 1 ks kapie, 1 ks salátová okurka, 250 ml bílý jogurt, 100 g balkánský sýr nebo tofu sýr, pepř, 1 lžičku tzatziky pepř, sůl netřeba, protože sýr je slaný dost.

strapec paradajok

Umytý ledový salát nakrájejte na menší kousky a vložte do větší mísy. Přidejte omyté a nakrájená rajčata, kapii, okurku, sýr, bílý jogurt, přidejte i všechny koření a dobře promíchejte. Dejte do ledničky, tento salát je chutnější chlazený.

Recept zeleninový salát s kuřecím masem

Potřebujete: polovina (střední) čínské zelí nebo 1 menší, 250 g kuřecí prsa, 1 PL kokosový nebo olivový olej, polovina salátové okurky, 2 ks rajčata, 10 ks olivy bez pecky, 1 ks paprika, pepř, špetka soli (mořská nebo himálajská), červená sladká paprika.

zeleninový salát s kuřecím masem

Omyté kuřecí prsa si nakrájejte na proužky a opečte na pánvi s olivovým (kokosovým) olejem, ke konci pečení přidejte špetku pepře, soli a červenou sladkou papriku. Vložte je do mísy kde budete salát míchat. Umytý salát nakrájejte na kostičky a vložte ke kuřecímu masu. Očištěnou okurku nakrájejte na kostičky a vložte ke salátu. Takto přidejte i umyté a nakrájená rajčata, papriku a olivy.

Zelenina nemusí být pouze “nudná”, osvěžte si své zeleninové saláty a určitě si je zamilujete…

Share Button