Recepty na omáčky bez mouky (koprová, křenová a papriková)

papriková omáčka

Máte rádi omáčky, ale nechcete konzumovat zbytečně mouku??? Jak se dají připravit omáčky bez mouky??? Máte zde tři recepty na paprikovou, křenovou a koprovou omáčku, které se dají připravit bez zbytečně přidané mouky. Zda hubnete nebo se jen udržujete, tyto omáčky mají méně kalorií a jsou navíc chutné!

Tyto omáčky můžete použít ke masovým, těstovinovým, rýžovým, bramborovým jídlům nebo jako dressing ke zeleninovému salátu. Tyto omáčky jsou bez lepku ale obsahují laktózu.

Recept papriková omáčka

Potřebujete: 3 ks červené papriky, 1 žlutá papriky, 2 stroužky česneku, 2,5 deci smetana na vaření, 1 PL solamylu, špetka soli, špetka černého mletého pepře, špetka chilli koření, 2 PL kostkového másla.

Papriky oloupejte škrabkou na brambory, rozřízněte, zvolte jádřinec, omyjte a nakrájejte na menší kostky. Očistěte i česnek a protlačte ho. Na menší pánvi rozehřejte máslo, na něm opečte nakrájené papriky, prolisovaný česnek a zakryté to duste 12 – 15 minut na mírném ohni. Pokud třeba přilijte trochu vody, ale aby se pak stihla vypařit. Když se papriky rozvaří, tak je ještě rozmixujte na hladkou kaši, opět vložte do pánve, přilijte smetanu, sůl, pepř, chilli, solamyl a provaříme, aby omáčka zhoustla.

Recept křenová omáčka

Potřebujete: 35 g křenu (kořen), 2,7 deci mléka, 1 plátek másla, špetku soli, špetku černého mletého pepře, 1 deci smetany na vaření a za hrst najemno nastrouhaného tvrdého sýra (30% tuku).

křenová omáčka

Do menšího hrnce vylijte mléko, smetanu a dejte vařit, na mírném ohni. Poté přidejte sůl, pepř a chvíli povařte. Když tato hmota sevře, tak ji vypněte a pak přidejte nastrouhaný křen a sýr. Zamíchejte a máte omáčku hotovou.

Recept koprová omáčka

Potřebujete: 2 deci plnotučného mléka, 2 deci smetany na vaření, 1 PL solamylu, kopr (čerstvý nebo sušený), 2 lžíce másla, sůl, 1 žloutek, špetku cukru, 1 KL octa.

koprová omáčka

Mléko dejte vařit, když bude vařící tak do něj přilijte smetanu s rozmíchaným solamylem. Přidejte trochu soli, cukru, octa a když omáčka sevře, tak ji vypněte a až poté přidejte kopr, žloutek a máslo. Dobře vymícháme a je hotovo.

Share Button